Question 4-metylpropiofenón

kokkewiet

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 28, 2023
Messages
15
Reaction score
9
Points
3
Dobrý deň, veľmi by som ocenil pomoc s

Syntéza 4-metylpropiofenónu


Našla som video, ktoré ukazuje, ako pomocou propionylchloridu (aq), toluénu a chloridu hlinitého, ale nemôžem nájsť žiadny propionchlorid v našej krajine. Existuje nejaká alternatíva k chloridu propionálnemu alebo možno iný spôsob výroby 4 metylpropiofenónu?

Vďaka
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18

kokkewiet

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 28, 2023
Messages
15
Reaction score
9
Points
3
Nie, nerobil som to. robili ste predtým sami methedrónovú syhtézu? Včera sme urobili dávku (prvýkrát) a naozaj potrebujeme poradiť, pretože sa nám niečo pokazilo v procese. Produkt horí ako čert a vyzerá veľmi kryštalicky a je práškový?
 

Antihero999

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 6, 2023
Messages
53
Reaction score
53
Points
18
Potrebujete KU kryštál?
 

kokkewiet

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 28, 2023
Messages
15
Reaction score
9
Points
3
@Antihero999

Včera sme urobili dávku zo syntézy metedrónu, (prvýkrát) a naozaj potrebujeme poradiť, pretože sa nám niečo pokazilo v procese. Produkt horí ako čert a jeho vzhľad je veľmi kryštalický a práškový?
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18

Legit?
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18

Myslím, že je super, že máte niečo, na čom môžete stavať. Keď hovoríte, že to horí, znamená to, že ste to vyskúšali? Urobilo to niečo?

Pýtal som sa na 4 odpovede metylpropiofenónu, pretože sa zdá, že ideme rovnakou cestou a máme rovnaké problémy.

Takže pravdepodobne máte 2-Bromo-4-metylpropiofenón na syntézu methedronu a som zvedavý, či ste našli spôsob, ako vyrobiť 4 Metylpropiofenón, ktorý ste použili na výrobu 2-Bromo-4-metylpropiofenónu? Alebo ste si ho nakoniec kúpili?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Syntetizoval som 4-metylpropiofenón z toluénu a propionylchloridu, ktorý možno získať z kyseliny propiónovej.
Reakcie nie sú najpríjemnejšie, preto vždy odporúčam kúpiť hotový 4-metylpropiofenón.
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18
Trochu nešťastné. Chcem vedieť vyrobiť všetko z toho, čo je legálne dostupné, ale teraz hovoríme o 4 úrovniach indirekcie :cautious:

. Čoskoro budem ako nejaký stredoveký alchymista, ktorý sa hrbí nad vriacim kotlom a škrabe činidlá z baziliškovho pazúra.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
370
Reaction score
181
Points
43
Popoludní vám odkaz na syntézu propionylchloridu vďaka
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
K dispozícii je niekoľko súborov na stiahnutie a pekná diskusia o syntéze propoinylchloridu Tu. Prekurzory väčšinou obsahujú nedostupné chemikálie, ale nie všetky recepty. Vidím, že je na predaj na Ebay, ak ste odvážni. Keď snívam o jeho výrobe, snívam o metóde uvedenej na stránke Wikipédie s použitím fosgénu, ktorý môžem vyrobiť z hydroxidu sodného a acetónu
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
370
Reaction score
181
Points
43
Bielenie plus MEK oddelí chloroform a potom použije to, čo zostane ako vedľajší produkt, na kyselinu propiónovú haloformovou reakciou

potom použite kyselinu propionovú na výrobu propionylchloridu s benzoylchloridom
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
Z ktorého kontinentu pochádzate? Mám 4-metylpropiofenón len 1 l, ale jeho pracovná trieda. A ak budete hľadať všetky možnosti, môžete nájsť hotový 2b4mp.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Nemohol som vás nechať kúpiť všetko. Ďalej čistič kanalizácie hydroxid sodný a acetón, vákuová destilácia, ahoj fosgén. Fosgén a kyselina propriónová = ahoj propriónchlorid, propriónchlorid+toluén = ahoj 4-metyl-propriofenón.🤔🤔 Myslím, že je to správne.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Dúfam, že sa mi to čoskoro podarí začať. Sedím na fľaši kyseliny propriónovej. Váham, či mám doma vyrábať fosgén, žijem v meste a mám 2 malé deti, ktoré dúfam neotrávim, ale nemal som šťastie na parametylpropriofenón, ktorý sa dá zohnať v USA. Náhodou som narazil na toto vlákno , čo je skvelé, pretože som si nemohol spomenúť alebo nájsť syntézu fosgénu pomocou prekurzorov, ktoré by som mohol kúpiť. Dúfam, že to otrasie mojou pamäťou. Keď čítate 100 strán denne, postupov syntézy, stane sa to hmlisté, moja myseľ
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Chcel som kúpiť 4-metylpropiofenón


Takže potrebujem vedieť, prečo sa používa v parfumoch

Keď ho zadržia colníci, musím im dať presvedčivú odpoveď, takže viem, aké je jeho použitie v zložení parfumov?
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Má niekto z vás video o syntéze
4-metylpropiofenónu
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
No vo videách na tejto stránke je video o metylácii propriofenónu a vo videách na tejto stránke je video o bromácii 4-mp bit Myslím, že tam nie je žiadne video pre propriofenón, ale je tam niekoľko spôsobov, ako ho.. Friedel-craftsov propionylchlorid a benzén, ketonizácia medzi kyselinou benzoovou a propriónovou a niekoľko ďalších, premýšľam o proprionylchloride a xyléne s chloridom hlinitým možno o tom momentálne dosť intenzívne premýšľam. Domnievam sa, že na ródiu syntéza z kyseliny propriónovej na pseudoefedrín prechádza cez medziprodukt propriofenón. Použitím xylénu začínate s para metylmi na oboch koncoch, takže pre 4-mp je to vynechaná reakcia
 
Top