Question Ce să faci, ce să faci (cu acest chim)

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
X6j4JrvpmK
Este tatăl tău, sute de lucruri, b feniletilamină (2-feniletilamină) Am fost la magazinul de suplimente și am văzut asta și am cumpărat-o cu o reacție de genunchi pentru că aveam bani și nu ar trebui să vândă asta din câte știu eu. Am stat treaz toată noaptea rupând rău și încercând să găsesc ceva bun pentru a face din ea. Am citit povești despre alfa-metilarea prin formaldehidă, folclor despre un catalizator de ceseu. Am văzut un scenariu real care ar face un fel de analog de fentanil.... Dar nu sunt suficient de experimentat pentru a-mi scrie propria procedură de la 0. Sunt interesat să merg mai repede, dar nu "să-mi ridic vibrația" în stilul Phikal. În plus, dacă aș putea evita retro sinteza, aș prefera să o fac. Dacă trebuie, trebuie, dar nu știu cum, pe cont propriu. Vrea cineva să mă îndrume într-o direcție bună? Nu vă voi cere să mă țineți de mână, voi face eu calculele. Pur și simplu nu am putut găsi un loc bun de unde să sar cu ea. Probabil că ar fi trebuit să merg direct la brevetele din perioada 1900-1930
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Nu știu 100% dacă folosești asta în loc de metilamină în sintetizatoarele p2p și ar trebui să-ți dea dmeth. În loc de racemic căutați asta pe reddit
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Sunt sceptic. S-ar putea să fie adevărat pentru 1-feniletilamină, dar aceasta este 2-feniletilamină. De la această postare am citit câteva modalități de metilare a acesteia în unele substanțe chimice interesante, dar nu am încercat încă. Dimetilfeniletilamina sună ca metamfetamina, dar este de fapt un cuplu de tipuri de prostii. Trec la cea mai nouă achiziție a mea la beție, ce fac cu acest acid proprionic? Am văzut rute foarte implicate pentru propriofenonă, 4-metilpropriofenonă, efedronă și efedrină... până acum
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Puteți face o aminare reductivă, dar produsul va fi amfetamină, separarea se face la nivelul azotului.
Acid Proprionic Sare de fier II, sau sare de calciu + sare de acid benzoic -> distilare uscată -> Propiofenonă
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Ei bine, mulțumesc pentru informație, amfetamina în metamfetamină este o reacție de alchilare bine cunoscută. Cred că există 2 rute numai în arhiva Rhodium
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Deși se numește în general "formilare", aceasta este doar o aminare reductivă a formaldehidei, care se realizează cel mai bine cu para-formaldehidă, care este mult mai ușor de manipulat și ajută la evitarea supraalchilării la amina terțiară.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Nimeni nu m-a învățat chimie, așa că aș putea spune halogenare sau clorinare, aș putea spune alchilare sau metilare. Știu ce înseamnă, dar nu știu să folosesc termenii corect. Este o fracțiune fenil sau este un benzenol aromatic? Pentru mine totul este de culoarea teului
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
De asemenea, o altă actualizare, kingdraw, disponibil pe App Store, face retrosinteză ( și predicție de sinteză cu reacții secundare) este probabil cu 10% mai ușor decât să scrieți o reacție 😀 trebuie să îl păcăliți să creadă că nu produceți medicamente
 
Top