Question Ce este esterul metilic al acidului D-lizergic

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Bună.
Acidul D-lizergic metil ester cas 4579-64-0 este psihoactiv sau precursor pentru lsd? Dozaj?
Vă mulțumim!
 

thankyou888

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2022
Messages
28
Reaction score
28
Points
3
Întrebare perfectă frate.

Cred că poți produce sute de grame de LSD cu această substanță.

În primul rând, esterul metilic trebuie să fie hidrolizat în acid carboxilic care este LSA și apoi convertit în LSD.
Aici sunt descrise probabil 2metode care vor transforma LSA în LSD.

Cum se transformă esterul în acid? Este foarte simplu. Trebuie doar să adăugați orice bază în el, astfel încât acidul să fie transformat în sare metalică și să-l purificați. Puteți găsi acest ghid pe erowid.

Avem mare nevoie de atenția experților. @G.Patton @HIGGS BOSSON @William Dampier și @hisenberg
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Bună ziua. Ce anume vă trebuie? Ați descris deja modul de sinteză LDS din cas 4579-64-0.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Hidroliza esterului metilic al acidului D-lizergic cu HCl, de exemplu, va obține amida acidului d-lizergic (LSA), dar trebuie să fiți atenți la temperaturi și timpi în cazul acestor produse; în mod normal, se folosesc temperaturi scăzute și timpi lungi, dar nu am cifrele exacte.
LSA are efecte psihoactive în sine similare cu LSD, dar este nevoie de doze mai mari de LSA pentru efecte similare cu cele ale LSD.
Despre transformarea LSA în LSD nu cunosc procesul exact, dar îl pot căuta.
Este ceea ce pot ajuta pe ea ;-)
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Mulțumesc frumos! Îl voi verifica cu atenție pare interesant.
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Cât de mult lsd va fi în 10g metil ester al acidului D-lizergic?
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Pot să rog pe cineva să descrie pas cu pas cum se obține acidul lizergic sub formă de ester metilic al acidului D-lizergic?
Are cineva suficiente cunoștințe sau dorința de a mă ajuta? Dacă există cineva care mă poate îndruma, atunci aș îndrăzni să încep. Un vis ar deveni realitate. Nu vreau ajutor gratuit.
 

ICchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 24, 2022
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Sunt puțin confuz, dar s-ar putea să greșesc. De ce hidroliza esterului metilic al acidului D-lizergic ar duce la formarea LSA (O AMIDĂ) mai degrabă decât a acidului lizergic simplu (acid carboxilic). Deoarece, din ceea ce am observat, atunci când reacționați un ester cu un acid precum HCl, se formează un acid carboxilic și nu o amidă. Dar, din nou, s-ar putea să mă înșel, dar ar trebui să fie ca,
D- Ester metilic al acidului lisergic + HCl --> Acid lisergic care se poate transforma apoi în LSD fără nici o problemă de la LSA la LSD.
 

thankyou888

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2022
Messages
28
Reaction score
28
Points
3
LSA este fratele acidului lizergic.
Deci vorbiți exact despre același lucru. LSD este amidă LSA nu este amidă, este doar acid carboxilic. Convertiți acidul lizergic în amidă.
 
View previous replies…

ICchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 24, 2022
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Caută pe internet, amice, acidul lisergic și LSA sunt două molecule diferite, acidul lisergic este un precursor direct al LSD-25, de asemenea nu este un compus activ și este obținut prin hidroliza ergotaminei. În timp ce LSA este un compus activ care se găsește în semințele de morning glory și de Hawaiian baby woodrose. Caută pe internet și vei afla.
 

ICchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 24, 2022
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
E în regulă, amice, ideea principală e că e al naibii de uimitor faptul că poți comanda câteva grame de pulbere din China și să o transformi în mii de doze de LSD. Mi-ar plăcea să lucrez cu această chimie într-o zi.
 

ICchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 24, 2022
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Sunt un pic confuz, dar s-ar putea să greșesc. De ce hidroliza esterului metilic al acidului D-lizergic ar duce la formarea LSA (O AMIDĂ) mai degrabă decât a acidului lizergic simplu (acid carboxilic). Deoarece, din ceea ce am observat, atunci când reacționați un ester cu un acid precum HCl, se formează un acid carboxilic și nu o amidă. Dar, din nou, s-ar putea să mă înșel, dar ar trebui să fie ca,
D- Ester metilic al acidului lisergic + HCl --> Acid lisergic care se poate transforma apoi în LSD fără nici o problemă de la LSA la LSD.
 

kevin_smith_2

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
De ce să nu-l folosiți ca produs final și să produceți blotters din acest produs?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
În timp ce puteți, regimul de dozare fiind similar, nu este un psihedelic clasic, efectele sunt în principal asupra cunoașterii și a dispoziției, împreună cu efecte asupra corpului (adesea neplăcute), foarte slab psihedelic vizual.
 
Top