Question valerfenonă

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Poate cineva să-mi recomande un furnizor, poate în Statele Unite, vă rog, mulțumesc!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Vă recomand cu insistență să o preparați singuri prin acilarea Friedel-Crafts a benzenului cu clorură de valeroil și AlCl3 anhidru... vă va învăța multe (va trebui, din păcate, să distilați în vid)... Sunt sigur că veți găsi sursa pentru compusul dorit, dar aveți grijă la intermediarul bromat care este un lachrimator hidos (ca o armă)... Succes!
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Doamne, mulțumesc pentru răspunsul rapid. acum sunt speriată. nu este nimic greșit în a fi învățată, dar sunt puțin depășită de chimia din spatele a ceea ce vreau să sintetizez, adică obținerea valerfenonei în starea sa completă. practic, acum știu foarte, foarte puțin.Permiteți-mi să vă întreb, cum ar putea cineva să știe că este pe cale să primească un intermediar bromat? este că special pentru anumiți vânzători de ea? eu pot fi în peste capul meu pe acest lucru, dar eu nu dau cu adevărat nimic.ok iritant pentru ochi am înțeles că acum, dar eu sunt un pic pierdut pe cuvântul intermediar utilizare, vă rugăm să elborate.thankku.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
este mult mult mai bine să cumpărați chestia deja halogenată și să o mutați rapid într-un reactor pe care îl sigilați bine și apoi să reacționați cu amină conform unei metode care vă place (există multe din care să alegeți)
 
Top