Question Sinteza triptaminei din 5-HTP

fckphysicochemistry

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 13, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Băieți, am găsit o sursă de 5-HTP foarte accesibilă. Pot să sintetizez triptamina din ea? Mă gândesc să folosesc un agent de reducere, dar deoarece cunoștințele mele sunt teoretice, aș dori să vă cer ajutorul cu privire la proces. Vă mulțumesc de pe acum.
 

sweettooth

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 14, 2023
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
trriptamina ar fi serotonina, probabil realizabilă cu hidroxid sau PTSA, dar nu am văzut niciun documentar despre producerea serotininei și apoi a bufoteninei din aceasta. Metoda obișnuită de obținere a compușilor similari, în special a bufoteninei, ar trebui să utilizeze formaldehidă și borohidrid de sodiu. Fabricarea serotininei pur și simplu nu am văzut nicăieri hive sciencemadness rodium. Poate că există un brevet sau un jurnal științific, dar majoritatea lucrurilor despre serotonină se referă la modul în care este produsă enzimatic în interiorul animalelor sau al oamenilor.
 

sweettooth

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 14, 2023
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
De asemenea, m-am gândit să fac bufotenin, dar numai metoda Shulgins este acolo și el a folosit pur și simplu alte substanțe chimice în timpul său și am putea face nici o problemă, dar chestii piroforice sau un astfel de affort de ce ar trebui să mă dacă puteți cumpăra melatonină și de a folosi metoda hidroxid sau acid pentru a face tryptamin din ea și apoi simplu formaldehid borohidridă metanol atât de ușor și aveți un produs care este chiar mai interesant și mai bun pentru utilizare. Ai văzut cum unii oameni vomită din cauza bufoteninei și dacă o folosesc singuri pot muri. folosește doar 5-htp pentru o zi mai bună și mai multe sentimente bune pentru că îți umple serotonina și iarna se apropie, așa că e grozav că o ai. dar hei, dacă aș fi în locul tău aș încerca pur și simplu aceeași metodă de fabricare a befoteninei ca și pentru 5 met dmt sau dmt simplu, sper să funcționeze cristalizează și apoi fă un test al punctului de fierbere, dacă este potrivit pentru 4-ho-dmt, grozav, treaba ta e gata
 

fckphysicochemistry

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 13, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Nu, nu am auzit de nimeni care să fi murit din cauza bufo. Cu siguranță voi încerca să fac triptamină în alte moduri.
 
Top