Question Sfaturi pentru afaceri de vânzare a ierbii la scară mică.

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Bună ziua!
Am nevoie de un sfat. Sunt unul dintre cei doi frați care vând iarbă într-un oraș mic.
Eu și fratele meu sunt în căutarea de a muta pe scara cu un pas sau două.
În acest moment vindem în jur de 40g de iarbă pe săptămână, cu o medie de 100g pe lună. Suntem simpli revânzători, cumpărăm din Spania și vindem aici pentru un mic profit, pentru a putea să ne plătim taxele universitare. Recent am aflat că unul dintre cumpărătorii noștri cumpără de la noi și vinde într-un oraș vecin, ceea ce înseamnă că acel oraș nu are un vânzător, nu-i așa?

Prima întrebare este cum ar trebui să acționăm acum? Ar trebui să angajăm pe cineva care să vândă acolo? Să-l angajăm pe tipul acela care vinde deja? Știm, știm, sună foarte lacom, dar acum facem poate 250 $ profit în fiecare lună dacă deducem toate taxele, banii de benzină și chiria.

A doua întrebare: chiar acum vindem în pungi mici de plastic, pungi de ceai de plastic, ar trebui să schimbăm acest lucru?

A treia întrebare: să spunem că îl angajăm pe acest tip, cum putem fi siguri că nu ne va trăda? Suntem frați, avem încredere unul în celălalt, facem asta împreună zi și noapte și împărțim totul. Cum putem fi siguri că acest tip nou nu ne va trage pe sfoară?

Notă: Nu încercăm să vindem altceva, acest oraș este bine așa cum este, noi "controlăm" piața aici, polițiștii sunt de acord cu afacerea noastră atâta timp cât vindem doar iarbă.

Vă mulțumim pentru lectură!
 
Solution
Yo man :)

I wouldn't put out that detailed information about your structure into the open tbh.

Also, and this is just my thought, don't think like one of these kingpins shown on TV when your business scale is yet not big enough to put you into prison :)
Live and let live, if you do trust each other, never change a running system. Maybe rather try to find new customers that buy from you directly instead of introducing new people to your business that most likely don't think like you and mess things up longterm

vacuum sealed bags increase the safety for your...

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Yo man :)

Eu nu aș da în vileag informații atât de detaliate despre structura ta tbh.

De asemenea, și aceasta este doar părerea mea, nu gândiți ca unul dintre acești regizori prezentați la televizor atunci când dimensiunea afacerii dvs. nu este încă suficient de mare pentru a vă băga la închisoare :)
Trăiți și lăsați să trăiți, dacă aveți încredere unul în celălalt, nu schimbați niciodată un sistem în funcțiune. Poate mai degrabă încercați să găsiți noi clienți care să cumpere direct de la dvs. în loc să introduceți în afacerea dvs. oameni noi care cel mai probabil nu gândesc ca dvs. și care încurcă lucrurile pe termen lung

pungile sigilate în vid sporesc siguranța pentru clienții dvs.
Am împărtășit părerea mea cu privire la acest lucru de mai sus, nu schimbați niciodată un sistem de funcționare
 

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Vă mulțumim pentru răspuns și pentru că vă faceți griji pentru noi. Mulțumesc, dar nu vă temeți, suntem prea răspândiți, mă îndoiesc că cuiva i-ar păsa sau ne-ar putea găsi.

Înțelegem perfect. Ne-am gândit că merită să profităm de ocazie, dar se pare că nu ar trebui.

Vă mulțumim pentru răspuns și recomandarea de pungi sigilate în vid.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Mașinile sigilate în vid costă 100-150, iar pungile sunt și ele destul de ieftine :) Îți conferă un plus de profesionalism și, gândindu-mă la zilele în care vindeam pungi mici, clienții adoră brandingul personal!

Cu plăcere, apropo... și, de asemenea, aveți dreptate, volumul pe care îl promovați ar fi prea mic, cred, pentru orice investigație, dar tot v-aș recomanda să încercați să zburați sub radar cât mai puțin posibil. Nu dezvăluiți niciodată pe darknet/internet că lucrați cu membri ai familiei, nu descrieți niciodată locația dvs. prea detaliat și nu vorbiți public despre numerele pe care le faceți. păstrați acest lucru pentru conversații private cu persoane în care puteți avea încredere (dacă încrederea poate fi un lucru aici, dar cred că da).
Mi-aș imagina că nu este prea greu să găsești doi frați într-un sat mic care ar putea fi aproape de Spania (Franța sau Portugalia).
 
Solution

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Hei, se pare că conduci din țara ta în Spania și pot să-ți spun că este un risc, pentru că am condus în Olanda timp de câțiva ani și drumurile sunt foarte controlate de poliție și vamă. Dacă faci 50 de călătorii, este destul de sigur că vei fi arestat. Voi comanda mai bine multe cantități mici pe DNM cu o adresă falsă și numele...
 

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Salut, frate!
Să spunem că ai ghicit bine. Conducem din Spania cu buruieni înapoi în orașul nostru natal.

Ce crezi că vom face în schimb?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Găsiți o modalitate de a-l expedia și măriți cantitățile achiziționate pentru a reduce prețul, astfel încât să obțineți un profit mai mare și să trebuiască să expediați mai rar.
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Vindeți mai multă iarbă. Vindeți 40 g pe săptămână, mulți oameni fumează și ei atât.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Chiar și Amazon a început într-un garaj :D :D
 

S1NTH3T1C

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 3, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Nu știu unde vă aflați, dar ar trebui să obțineți cu siguranță un cuplu 🔫, în scopuri de securitate, aveți nevoie, de asemenea, de o bază de operațiuni, apoi găsiți un cuplu de oameni loiali (speriat funcționează prea), să zicem 6 total. Fă-i să distribuie pentru tine, astfel încât ei înșiși să fie tehnic vinovați de ceva. După ce sunt confortabil de ascultători (și ți-ai crescut intrările/ieșirile. Cât ceri pe gram? De ce o producție atât de mică?) împarte-i între tine și fratele tău, astfel încât 3 dintre ei să răspundă direct fiecăruia dintre voi. Apoi extindeți-vă în celălalt oraș. Trimite fie tu, fie fratele tău, fiecare va toți cei 3 subordonați să te lase să controlezi un oraș și el să își ducă peonii în celălalt oraș pentru a cumpăra un bas de operațiuni e
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
"Nu știu unde vă aflați, dar..." Ați citit măcar asta? Ei vând puțină iarbă în Europa de Vest. Într-un loc în care practic NIMENI nu are arme de foc, tot rahatul ăsta mafiot e un pic cam mult, nu crezi?
 

S1NTH3T1C

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 3, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Dacă ar dori să continue la același nivel, poate, dar dacă doriți să vă extindeți și și să deveniți o organizație mai profitabilă, ar trebui să asigurați securitatea și protecția produsului și a subordonaților dumneavoastră. Este adevărat că noi, americanii, ne iubim armele, dar mai ales dacă acestea sunt departe și puține, cum altfel mai bine să faci asta?
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
137
Points
43
Deals
8
Nu poți fi sigur că nu te va trăda. Vei fi tras pe sfoară de cineva mai devreme sau mai târziu.
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
36
Points
18
Faceți prețul mai mare dacă nu vrea să lucreze cu u, adunați informații pentru a avea un avantaj dacă vă murdărește și pentru pungi puteți cumpăra vrac pe Aliexpress.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Dacă cineva dorește consignație pentru o cantitate mai mare, depinde de ce părere aveți despre încrederea în această persoană. Merită riscul? Care este riscul? Câteva sute de euro? Dacă funcționează, veți profita mult mai mult pe termen lung pe parcursul relației, iar dacă sunteți una dintre singurele surse din zonă pentru marijuana și faceți afaceri bune, oamenii vor fi loiali. Dați în consignație de câteva ori până când au suficienți bani și pot cumpăra un volum mai mare, iar dumneavoastră îi puteți aproviziona așa cum vă face furnizorul dumneavoastră. Nu poți fi niciodată sigur că nimeni nu te va înșela în această afacere, dar poți minimiza riscul. De ce să treceți prin necazul și riscul de a "angaja lucrători" și de a fi responsabil pentru conspirația în vederea organizării și încălcării legilor cu oameni în care nu sunteți sigur că puteți avea încredere? Puteți încerca să hrăniți cumpărătorii și să îi ajutați să crească, dar păstrați-i ca și clienți. Lasă-i să-și facă propriile afaceri, mai bine să nu fii prins ca "EL JEFE" ¿tu sabe?
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Nu spuneți locația dvs. și dacă vindeți pe o scară mai mică, nimeni nu este interesat de o piață atât de mică, aș spune că ceea ce fac este bine. Sunt columbian și am multă experiență.
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Dacă sunteți la început pe piață Vindeți calitate bună și nu vindeți în cantitate decât dacă sunteți de mult timp cu clientul. Sunt 2 frați, 1 se poate duce să trăiască în acel sector în care persoana pe care o spuneți vinde să controleze piața și colectarea produsului un pic mai bine și să vândă acelei persoane pe care o spuneți. Altă treabă e să fii tu furnizorul acelei persoane, nu livrezi marfa și apoi ești plătit, trebuie livrată și plătită, el își va controla propria piață în sectorul pe care pretinde că îl are pentru că dacă nu poți fi în 2 locuri e mai bine să îi vinzi la 1 preț că ambii câștigă. . Dacă livrați marfa și vă plătesc mai târziu, puteți risca să o pierdeți pentru că vă spun că a fost furată, că le-a luat-o poliția, că nu au bani, pe scurt, pentru multe lucruri, este mai bine să livrați și să plătiți.
 
Top