Question problema recristalizării

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Bună ziua mă poate ajuta cineva cu recristalizarea metamfetaminelor, după separarea izomerilor, precum și spălarea cu acetonă. De fiecare dată am problema că nu se formează cristale reale. S-a recristalizat cu dcm/acetonă de asemenea cu h20 (7 zile) . Dar întotdeauna obțin hârtii plate. Poate cineva să-mi spună care este problema? Calitatea este bună - după testul reactivului, este, de asemenea, produsul potrivit. Vă mulțumesc pentru ajutor
 
  • Like
Reactions: Leo

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Forma cristalelor este determinată de solvent. Poate încercați câteva amestecuri diferite? Îl evaporați până când începeți să vedeți fulgi de zăpadă? Cu izo/acetonă obțin fulgi iridescenți, iar cu izo/h2o obțin blocuri țepoase, ca un arici de mare. Mi-ar plăcea să văd niște cristale ciudate și ce solvent a fost
 
Last edited:

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Ce solvent recomandați pentru a obține cristale precum btcboss2022? Dizolv produsul într-un solvent și îl las să se evapore până când se formează o piele pe suprafață, apoi se răcește încet 24 temperatura camerei, apoi 48 de ore, frigider, dacă nu cu h2o, apoi încă 72 de ore, apoi obțin continuu acest rezultat. La început am crezut că este din cauza separării izomerice că valoarea ee este prea mică, dar acum am separat-o de 2 ori la rând cu rezultatul final similar
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
DCM/acetonă
A9PvpO8jaf
 

Attachments

  • CWxoDusgl2.jpg
    CWxoDusgl2.jpg
    4.7 MB · Views: 144

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Uh, asta este exact L-meth pentru ochiul meu, racemic în cel mai bun caz
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Mulțumesc foarte mult, prietene, ai avut dreptate, acesta era izomerul L. Am toate precipitate mele de separare izomerică, acidificate, crash acetonă și recristalizat acum arata ca produsul dorit. Pot confirma că acidul L(+) tartric are izomerul dorit în precipitat, nu în soluția h20. Ceea ce mă fascinează este că oamenii au găsit L-meth foarte bun și activ. Vă mulțumesc sincer :)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Întâmplarea face că am petrecut ore întregi căutând literatură care să arate diferența. La nivel microscopic, D-metamina este "rază", lungă și subțire, iar L-metamina este de formă pătrată și are aspectul unui trifoi cu patru foi. Metamfetamina racemică nu poate produce cioburi în formă de steluță și, dacă vă uitați atent, puteți vedea cele 2 structuri cristaline diferite
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Îmi pare rău că nu prea înțeleg răspunsul lor, judecând după efect este vorba de d-meth sau L-meth atunci când se referă la acesta. Din păcate, produsul racmic nu este atât de dorit, aș prefera și eu. Sau credeți că cristalele sunt încă racmic?
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Credeți că acesta este izomerul nedorit? Ar fi fascinant
 

Zan444

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2022
Messages
62
Reaction score
19
Points
8
Ai nevoie de d meth nu de l meth poți arunca l meth este inutil
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Se poate transforma în D-metamfetamină prin câteva căi: o reacție sn2 (o inversiune, un atac din spate) este una dintre căi
 
View previous replies…

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Da, m-am informat deja despre acest lucru, ce modalitate recomandați pentru racemizarea L-meth?
 

Zan444

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2022
Messages
62
Reaction score
19
Points
8
Da, dar utilizatorul a întrebat de ce cristalele sale arată așa, iar eu i-am răspuns. Și este mai bine să se cristalizeze D Meth imediat decât să se facă L Meth sau am înțeles eu ceva greșit? Utilizatorul a făcut l meth în loc de d meth, nu?
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Da, așa este, era vorba de L-meth, nu de d-meth.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
😁 Iată cum arată astăzi, cu mulțumiri din nou
 

Attachments

  • swJBgZjExH.jpg
    swJBgZjExH.jpg
    3.3 MB · Views: 139

Zan444

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2022
Messages
62
Reaction score
19
Points
8
Ai reușit cu d-meth acum?
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Da, atribuțiile pentru separarea izomerică cu acidul L-tartaric au fost greșite. Acolo se spunea că d-meth se află în soluția mamă, dar, din păcate, era greșit, izomerul dorit era în precipitat. Din fericire, am păstrat tot precipitatul și am putut să îl extrag acum.
 

Zan444

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2022
Messages
62
Reaction score
19
Points
8
Deci am avut dreptate și l-meth a fost alb și d-meth transparent, nu?
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Ar avea mai puțină legătură cu culoarea L-methului, precum și a d-methului clar și alb. Cred că era mai mult legat de tipul de cristal sau de formă, L-meth formează cristale mai mult pătrate. Iar d-meth formează cristale alungite.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Mulțumesc
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Din păcate, nu înțeleg, în curând voi oferi o actualizare mai detaliată cu privire la diviziunea izomerilor. De îndată ce polarimetrul meu este disponibil.
 
Top