Question Întrebări cu privire la producerea unui amplificator de oală de la scara p2np de 1 kg

JuanoImano4378

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 14, 2022
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
Bună ziua, am câteva întrebări cu privire la procesul de producere a 1 pot amp din p2np, am găsit videoclipul în acest forum și am urmărit pașii și am compilat o listă de întrebări pentru a vă adresa experților.

1. Dacă vreau să recreez experimentul cu un produs final mai mic, pot reduce proporțional substanțele chimice folosite?

De ex:
Cantitatea inițială de IPA utilizată - 50 L
Cantitatea inițială de apă distilată - 6,2 L
....

Cantitatea testată de IPA - 5L
Cantitatea testată de apă distilată - 0,62L
... și așa mai departe

2. Există o limită a vitezei cu care putem turna Borohidridă de sodiu?

3. Cât de mică este porțiunea de P2NP care poate fi adăugată? Această porție poate fi mărită dacă folosim un balon mult mai mare cu un volum mult mai mare de amestec de IPA și apă distilată?

4. Videoclipul arată că TOATE P2np sunt adăugate timp de aproximativ 6 ore. Acest lucru este egal cu adăugarea constantă de P2NP în soluție pe parcursul a 6 ore? Ce se întâmplă dacă o facem într-un timp mai scurt, ca de exemplu : 2 ore?

5. Reacția de adăugare a P2NP se autoîncălzește, dar va exploda sau va deveni doar caldă/încălzită?

6. Apa adăugată în CuCL2 este apă distilată?

7. Cum mențineți temperatura menținută la 80deg cu un arzător?

8. Cum se instalează pompa de vid?

9. PH trebuie să revină la 6

10. O ventilație de evacuare ar funcționa mult mai rapid decât un condensator pentru recuperarea ulterioară? Cum am configura experimentul cu o ventilație de evacuare?

11. Care este motivul pentru care RM se pompează într-un alt balon de 5 l? Cum se pompează? Nu putem folosi balonul actual doar pentru decantare?

12. Ce filtru se utilizează pentru decantarea Rm?

13. În videoclip, la 5:13, ce se toarnă în reziduul negru de oxid de cupru?

14. De ce trebuie să punem soluția salină de amfetamină în congelator timp de 1 oră? Nu va îngheța?

15. Ce se întâmplă dacă am adăugat accidental acid în exces? Acesta este motivul pentru care se recomandă să păstrăm 50-100 ml de soluție IPA de bază liberă de amfetamină într-un pahar de laborator diferit, astfel încât să putem adăuga mai multă IPA de bază liberă în cazul adăugării în exces de acid?

16. De asemenea, această metodă poate fi transformată pentru a crea Crystal Meth?
 

CrystalBee

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 30, 2022
Messages
9
Reaction score
7
Points
3
Utilizați betoniera cu butoi de bere de 100l sau 50l tăiați metalul și sudați, și faceți amalgam corect, după aceasta este jocul copilului, Cel mai important, calculați reactivii și strungurile de aliuminiu trebuie să fie de aceeași dimensiune, presiunea este pentru randament.
 

CrystalBee

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 30, 2022
Messages
9
Reaction score
7
Points
3
10l metanol, 5l 70% Luk, 5 kg naoh 5l apă distilată,, ph11-12 distilați,, aveți baza,, adăugați acid d-tartricic cu ipsa, metanolul nu funcționează.,, și aveți visul dumneavoastră. Purificarea este pe cont propriu, cum vrei să faci.cel mai important prin siguranță, pe scară largă de fabricație, P2np iubește Lungs.And multe alte trucuri, puteți învăța cu expirience.Doint pierdeți timpul cu borohidride, pe scară largă..
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
proporțiile se calculează stoechimetric în general, nu cred că cel care a scris procedura ar fi scris aceste proporții dacă ar fi putut fi adăugate mai multe, dar sunteți binevenit să încercați.

linia roșie este atașată la furtun, balonul de primire este cercul roșu, iar vidul este aplicat săgeții negre, gravitația va menține ceea ce transferați în cercul roșu
 

Attachments

  • QzmBo7xCu0.jpg
    QzmBo7xCu0.jpg
    307 KB · Views: 118
Top