Question Producția nu merită?

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Nu reușesc să înțeleg nimic din calcule

Știu că există o varietate de precursori ai substanțelor chimice legale și ilegale, dar nu pot să înțeleg cum funcționează calculul, cel puțin în ceea ce privește sancțiunile din SUA, pentru produsele ilegale.

Să luăm MDMA. Se poate vinde cu ușurință pentru 100 de grame. O uncie vândută gram cu gram este 2800, un kilogram este literalmente 100k. Pentru a vinde un kilogram gram cu gram trebuie să cunoști o grămadă de oameni, o grămadă întreagă, ceea ce te expune la o grămadă de riscuri. Totuși, 100 de mii sunt bani decenți pentru puțină muncă grea.

Cu ridicata, cifrele cresc, dar riscul este mult mai mare, iar șansele de jaf și violență cresc foarte mult. Nu știu cu cât se poate vinde un kilogram, poate 40 de mii? Și da, două sau trei vânzări pe an și ești terminat pentru anul respectiv. Dar cum ajungi să cunoști oamenii care vor cumpăra un kilogram de la tine? Și aici există o mulțime de riscuri

Urmează ca tu să fii furnizorul propriei tale echipe. Aceștia pot intra în contact cu mai mulți oameni și pot vinde mai mult decât dvs. singur, dar riscul este mult mai mare și îmi imaginez că taxele sunt mai mari dacă sunteți prins.

Înțeleg darknet-ul, dar nu sunt familiarizat cu acesta în ceea ce privește amploarea vânzărilor etc. Așa că vă rog să interveniți.

Încerc doar să-mi dau seama cum se justifică vânzarea de substanțe ilegale. Ca și cum aș putea avea un loc de muncă ca al meu, 40 de ore pe săptămână, și să fac puțin sub 40k. Deci, nu este grozav, dar este mai puțin stresant decât să vând lucruri care mi-ar putea aduce mai mult, dar, de asemenea, doar au mult mai multe riscuri și doar un timp mai rău

Poate cineva să explice economia vânzării de lucruri precum mdma? Pur și simplu nu văd cum merită.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Se pare că vrei ca cineva să te convingă să o faci. Economia pe care o aveți. Lucrați poate 5 zile, luați restul anului liber și câștigați ceea ce câștigați acum timp de 48 de săptămâni, 5 zile pe săptămână. Dacă ești suficient de deștept, o poți vinde pe internet și o poți arunca în orașul tău fără să cunoști o singură persoană.
 

metux1

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Nu vinde,unde te-ai născut.,,camerele te urmăresc ușor.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Un kg de bmk costă, să fim generoși și să spunem 300 EUR, luând în considerare pierderea din conversie etc.
Luați în considerare timpul, care este diferit pentru fiecare, solvenții și alți câțiva reactivi necesari pentru a produce 1 kg de metamfetamină, să spunem 600 EUR, ceea ce este o estimare extrem de ridicată.
Cât costă metamfetamina cu ridicata? Cel puțin 15 000 E/kg.
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Nu vreau să fiu convins să fac asta. Chiar sunt destul de laș, accelerez des, dar îmi scanez constant oglinzile și devin atât de nervos când polițiștii sunt în spatele meu. Nici măcar nu am făcut ceva ilegal pentru a fi atât de nervos.

Poate că pur și simplu nu înțeleg cât de repede se pot vinde lucrurile, și poate că vânzarea unui kilogram este foarte rapidă dacă o faci pe internetul întunecat, dar în persoană nu merită riscul. Chiar dacă există o șansă de 5% de a fi arestat pe parcursul unui an, tot mi se pare prea mare.

Înțeleg ce spuneți voi, totuși. Cineva poate produce un număr de kilograme, le poate vinde prin diverse mijloace, apoi își ia o pauză. În felul ăsta se reduc costurile, iar facturile sunt plătite. De asemenea, înțelegeți că este vorba de marje de profit ridicate, se poate transforma mai puțin de 1k în 15, sau doar multe multipli mai mult decât investiția.
 

metux1

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Dacă nu aveți cumpărători în kg, nu începeți, este foarte greu să găsiți cine cumpără în kg....
 

middlemaneu

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 25, 2023
Messages
56
Reaction score
35
Points
18
Încă mă întreb de ce majoritatea furnizorilor care sunt producători direcți sau cu chimiști profesioniști care lucrează pentru ei, insistă doar asupra medicamentelor obișnuite, unde concurența este pur și simplu ridicolă și prețurile continuă să scadă din ce în ce mai mult, în timp ce calitatea așteptată de la cumpărători este întotdeauna extrem de ridicată. Și aceasta nu numai cu produsul în sine, ci și cu serviciile la fel de bune ca amazon, inclusiv peste noapte.

Numărul mare de ceea ce este considerat piața "de nișă" pentru mai multe familii de medicamente mai puțin cunoscute, sau chiar doar clase de medicamente aparținând categoriilor respective (Stimulante, Empathogeni, Sedative, Dissos) - încă nespus de solicitate, dar pur și simplu au trecut neobservate timp de luni, dacă nu ani, că cumpărătorii au încetat să mai încerce să găsească vânzători legitimi în cele din urmă după nenumărate înșelătorii (greu, încă păstrați credința într-o zi vor apărea știri despre un vânzător legitim) - sunt doar puse în fundal atunci când se fac calculele.

Fără a merge în unele compuși în care ar putea apărea subiecte morale sau etice, câteva exemple ar putea fi: A-PVP, ieftin de produs, dar singurii vânzători legali care pot fi găsiți pe piețele publice sunt în Rusia sau poate în Polonia (dar niciunul pe DNM-uri pentru al doilea) - cumpărătorii au oferit chiar și 150usd/g pentru unul real; MXE - chiar dacă 2022 a văzut mai multe alternative destul de bune, încă pe locul de top, chiar și aici a văzut un lot vândut anul trecut pentru 180usd/g; 4-MMC - din fericire, încă mai există, dar dacă vă aflați în UE, singurul loc în care puteți găsi pe DNM-uri fără a fi furat cu analogi este Regatul Unit - aș putea continua foarte mult lista pentru aproape fiecare clasă majoră, dar este suficient pentru a vă face o idee.

Acum, dacă un vânzător s-ar gândi de două ori, ghiciți ce vânzător vor sări cumpărătorii din întreaga lume fără să se gândească de două ori de îndată ce informațiile despre un lot real, testat în laborator de primii cumpărători, par să fie confirmate? Întregul lot s-a vândut în mai puțin de o săptămână sau două de la răspândirea informațiilor. Doar repetând de câteva ori creșterea cantității produse, și înainte ca ceilalți vânzători să realizeze că este de fapt o idee bună, vânzătorul actual ar fi câștigat suficient pentru a se retrage fericit - a fi (prea) lacom nu este niciodată sigur.

Pentru chimiștii sau vânzătorii cu unele preocupări etice sau morale pentru anumite clase cu o cerere chiar mai nebunească la nivel mondial, profiturile pot fi ușor de 10x (chimist -> vânzător, nu vânzător -> cumpărător, acest lucru ar putea crește cu ușurință 100-200x cu unele clase), există întotdeauna șansa de a intra în contact cu "managerii" cunoscuți ai unei astfel de scene de nișă, pentru a asigura o distribuție care se va desfășura în condiții de siguranță pentru utilizatorii care știu cum să consume acești compuși într-un mod sigur, prin urmare nu există păcate rele, altele decât să rămână în afara radarelor fără a expune pe piețele publice sau chiar DD, dacă nu pentru producția de loturi mici pentru a verifica legitimitatea și a livra vrac într-o singură tranzacție.

Nu în ultimul rând, există alte câteva clase care nu au fost lansate oficial, dar a căror utilizare recreativă a fost confirmată pe scară largă, cu tone de rapoarte și documente/cercetări din trecut, care confirmă siguranța efectelor secundare pe termen scurt/lung. Unele clase au ajuns chiar la ultima etapă de testare clinică, dar dintr-un motiv sau altul (de obicei, politica murdară a farmaciei, cum ar fi cumpărarea de către o multinațională a întregii companii și a brevetelor și ca și cum nu s-ar mai fi văzut niciodată, deoarece produsul lor inferior este mai puțin eficient / nu oferă un remediu adecvat, dar suficient de bun pentru a menține pacienții stabili cu o utilizare "sănătoasă" pe viață și mult mai mult $$$), prin urmare, un astfel de compus este încă complet legal în întreaga lume, majoritatea brevetelor sunt expirate după 50 de ani. De obicei, astfel de clase necesită un chimist mai priceput, dar nu este necesar, nici precursori scumpi. Cea mai sigură opțiune pentru chimiștii care ar dori să facă bani frumoși, dar să nu riște să fie prinși direct sau indirect și să își distrugă cariera / viața fericită cu un loc de muncă cu normă întreagă și o familie.
 
Top