Question Producerea dextroamfetaminei

NovartisMan

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Am ADHD și aș dori să testez un nou medicament pe bază de dextroamfetamină, dar unde locuiesc este extrem de scump, aproximativ 600 de dolari o cutie... Eu folosesc Ritalin cu eliberare imediată și efectul nu durează mult și cred că nu este suficient. Mă gândeam să produc eu dextroamfetamina dar nu știu cât de fezabil este să fac asta și dacă este mult mai ieftin decât să o cumpăr de la farmacie. Vă mulțumesc pentru atenția acordată!
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Singurul mod în care ai o șansă este dacă poți pune mâna pe benzaldehidă și nitroetan (în SUA uită de asta, cu excepția cazului în care ai relații, ceea ce probabil nu ai dacă ceri ajutor pentru sinteză) ..... Dacă nu, iese din discuție, cu excepția cazului în care doriți să începeți serios un hobby de chimie care va costa mult mai mult decât merită, în special cu multe eșecuri probabile și o curbă de învățare abruptă... Dacă puteți pune mâna pe aceste două chimicale, toate celelalte de care aveți nevoie vor fi mai ușor de obținut. Dar la sfârșitul zilei, omule, dacă nu ai un picior în sus pe unele chimie de bază uita despre ea. S-ar putea să reușești cu una dintre acele scufundări profunde în care devii obsedat de ceva pentru o vreme și apoi treci mai departe, dacă poți falsifica niște echipamente de laborator și ai un capital de investiții solid, cu precursori... dar este o sinteză nenorocită (cu 0 experiență în chimie) dacă nu poți obține precursorii potriviți... și amfetamina este mai ușoară.

Sincer, cea mai bună opțiune este să cumperi o grămadă de amfetamină de la cineva de aici, 600 de dolari îți vor aduce mai multă amfetamină clandestină decât ai putea spera vreodată să cumperi de la farmacie. Un gram de amfetamină înseamnă x50 doze de 20 mg de adderal. Probabil că va fi racemic, dar dacă există un lucru pe care l-ai putea face din situația în care te afli acum este probabil transformarea amfetaminei pe care o cumperi aici în forma sa dextro... acesta ar fi cel mai rezonabil și practic punct de plecare...
 

NovartisMan

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Locuiesc în Brazilia, nu știu cât de ușor pot găsi precursorii sintezei amfetaminei și ai sintezei Ritalin (metilfenidat). Aveți în vedere cât costă să aveți un laborator de bază doar pentru a produce cantități mici?
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Ei bine, priviți lucrurile astfel. Fabricarea oricărui medicament este de fapt destul de ușoară dacă aveți ingredientele mai mult decât orice. Echipamentul corect este al doilea, deoarece dacă puteți găsi substanțele chimice, atunci puteți face adderal cu câteva borcane de sticlă și filtre de cafea. Dacă nu aveți toate ingredientele, atunci începe să fie greu și acest lucru devine un proiect foarte lung și complicat

Pentru că sunteți în Brazilia, nu am idee cât de greu ar fi să obțineți substanțele chimice de care aveți nevoie. Dar aveți o șansă decentă pentru că nu sunteți în Statele Unite, dar sunteți încă într-o țară dezvoltată care ar putea fi făcut un efort pentru a bloca accesul la toate substanțele chimice pentru a face droguri...

obiectivul principal, așa cum am spus deja, este să căutați substanța chimică numită "benzaldehidă" și, de asemenea, "nitroetan"... dacă puteți găsi și comanda acest lucru, puteți face acest lucru destul de ușor fără a cumpăra nici un echipament de laborator. Echipamentul de laborator de care aveți nevoie pentru a produce benzaldehidă și nitroetan este destul de extins....

dacă nu le găsiți, le puteți totuși comanda și importa din alte țări, în special din China. China vă va trimite orice. Europa are, de asemenea, câteva țări cărora nu le pasă dacă aveți acces la aceste substanțe chimice. Cum ar fi Republica Cehă, de exemplu. Aceasta este o țară obișnuită. Singurul obstacol în acest sens este importul în vama țării tale. Poate că le pasă de importul de droguri și au o agenție care să detecteze importurile ilegale. Deoarece importați produse chimice și nu droguri, aveți șanse mai mari. Expeditorul poate, de asemenea, să eticheteze produsele chimice greșit dacă îl întrebați uneori. Acest lucru vă poate ajuta să le introduceți în țara dumneavoastră. Totuși, în acest fel puteți avea probleme, așa că acest pas necesită multă gândire

dacă faceți ca acest proiect să se rezume doar la găsirea substanțelor chimice potrivite, acest lucru va fi de fapt destul de ușor. Motivul pentru care trebuie să cumpărați orice echipament de laborator este pentru a face chimicale pe care nu le puteți cumpăra.
Puteți face acest lucru într-un borcan dacă puteți obține următoarele substanțe chimice.

-Benzladehidă
-Nitroetan
-Borohidridă de sodiu (ar putea necesita ceva muncă, dar este relativ ușor)
-Acetat de amoniu (este posibil să se obțină, nu este ilegal. Ceea ce este mai ideal este substanța chimică numită ciclohexilamină sau n-butilamină care sunt puțin mai greu de găsit. Dar oricare dintre acestea va funcționa)
-alcool izopropilic 99 % (ușor)
-hidroxid de sodiu (ușor)
-Acid sulfuric (ușor)
-Sulfat de cupru sau clorură de cupru (ușor)

S-ar putea să-mi scape ceva, și dacă da, este ceva nesemnificativ.... Lucrurile importante sunt contabilizate... Poate fi atât de ușor..... Cu muncă și echipament de laborator, puteți obține oricare dintre substanțele chimice de mai sus, cu excepția borohidridei de sodiu. Dacă nu o găsiți, există alternative mai ușoare... puteți folosi mercur metalic, pe care eu îl evit, dar există un proces care utilizează clorură de nichel (ușor de găsit) și pulbere de zinc (de asemenea, ușor de găsit). dar trebuie să învățați cum să faceți un proces de reducere aici în loc să amestecați doar substanțe chimice... dar este în regulă, se poate face...
 

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
Bună ziua tuturor, am o întrebare. știe cineva cum să înlocuiască pudra de sulfat de amfetamină => clorhidrat de metamfetamină?Mulțumesc pentru comentariile tuturor.
 
Top