Question O nouă generație de precursori?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Știu că acest lucru nu contează pentru/nu afectează multe persoane de aici, dar recent DEA a adăugat o serie de substanțe chimice pe "lista lor de supraveghere specială"

Știu că acest lucru nu împiedică etichetarea eronată a pachetelor, dar adaugă un nivel mai mic de protecție juridică pentru chimistul casnic în cazul în care pachetul este confiscat din orice motiv.

Deoarece, pentru mine, siguranța juridică este pe primul, al doilea și al treilea loc, înainte de orice altceva, aceasta este o veste devastatoare.

Mă întreb unde credeți voi că se va îndrepta viitorul precursorilor?

Pentru amfetamină, dietil fenilacetil malonatul este încă bun, deci nu vă faceți griji în această privință. Acestea par a fi ușor de fabricat altele noi, așa că nu sunt prea îngrijorat

Pentru mdma, este complicat. Toți glicidații sunt ilegali acum. Cred că 3,4 MD-APAAN va fi o nouă cale, deoarece se pare că se poate cumpăra 3, 4 MD Fenilacetonitrilul este disponibil.

Pentru mefedronă, 2 iodo 4 metil propiofenona este încă lega, deci este bine. Poate există alte grupuri care pot fi ușor adăugate și eliminate din poziția 2?

Alte idei pentru alți precursori?
 

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 30, 2023
Messages
72
Reaction score
19
Points
8
2chloro4metylenopropiofenone se poate utiliza pentru 4mmc
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Am uitat de varietatea chloro! Probabil că ar fi și mai ieftin decât iodo. DEA pare destul de lent cu privire la schimbarea lucrurilor, așa că se pare că cea mai bună metodă este de a schimba o substanță chimică la un moment dat, apoi trece la următoarea, adică cloro, apoi iodo, glicidat de metil în glicidat de etil, etc.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Piața precursorilor se poate dezvolta în două direcții:
- precursorii de designer sunt molecule complexe din care pot fi obținute substanțe interzise (de exemplu, glicidatul BMK)
- sinteza precursorilor din substanțe legale mai simple (de exemplu, 4-metilpropiofenona, care la rândul său poate fi obținută din toluen, mai simplu)

O altă opțiune este posibilă, aceasta este înlocuirea produselor finale cu analogi, de exemplu:
Metamfetamină (din fenilacetonă) - 2-fluoro-metamfetamină (obținută din 2-fluorofenilacetonă legală)
Mefedronă - 3-cloro-meta-catinonă
MDA - 4-FA (din 4-fluorobenzaldehidă)
Exemplele sunt numeroase și cred că vor exista suficiente idei de eludare a legislației pentru următorul deceniu.
 

Constantylious777

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 2, 2021
Messages
70
Reaction score
113
Points
33
Deals
54
Ei doresc doar să își ușureze munca, adică să aibă programe (puteți verifica că publică informații de genul "blabla, avem nevoie de un software pentru a cataloga substanțele chimice cu descriere"), ceea ce înseamnă că, dacă se comandă ceva, se va face clic pe el și chiar și cea mai proastă persoană va ști la ce este folosit, deoarece toate substanțele chimice au o descriere de genul "reactiv potențial producător de medicamente" etc
 
Top