Question Sinteza methedronei

kokkewiet

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 28, 2023
Messages
15
Reaction score
9
Points
3
Am nevoie urgentă de ajutor.
Am făcut ieri un prim lot mic. Nu am obținut nicio colorare a produsului în timpul încălzirii și amestecării. A avut doar o mică schimbare de culoare la un maro deschis/galben deschis și apoi lăptos.
Pe scurt și vă rog să nu râdeți. După ce am fiert și am amestecat, am pus produsul în congelator. Erau atât de puține produse pe fund și, din frustrare, am început să clătesc întreaga soluție mai întâi cu acetonă și apoi cu apă distilată. A început să se formeze un produs cristalin cu aspect foarte frumos. În această dimineață, după ce am lăsat-o să se usuce, am testat-o și arde ca naiba. Nu am putut găsi nicăieri în orașul nostru hârtie indicatoare chimice de PH și singurul lucru pe care am reușit să îl obțin a fost hârtia Litmus. După ce am testat produsul, acesta mi-a dat un PH între 5 și 6. Ne-am gândit apoi să încercăm să înlăturăm arsura provocată probabil de acidul clorhidric și am adăugat niște carbonat de sodiu și hidrogen (BI) CP, ceea ce a făcut ca hârtia Litmus PH să aibă o culoare albastru închis. Sincer, nu vrem să pierdem produsul care a mai rămas. Este ceva ce putem face acum înainte de a o lua de la capăt? Produsul este alb ca zăpada și foarte foarte strălucitor ca niște diamante în el, iar după uscare este o pulbere foarte fină. Vă rugăm să ne ajutați urgent, dacă este posibil.
 
Top