Question Sinteza metamfetaminei din acetaminofen?

Waltuh Black

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 24, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
A încercat cineva vreodată să sintetizeze metamfetamina din paracetamol, mă uitam la diferite opiacee și am dat peste paracetamol. Cele două substanțe sunt foarte asemănătoare, știe cineva cum să sintetizeze metamfetamina din acetaminofen?
 

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
N-(4-hidroxifenil)acetamida nu este o cetonă, ci o amidă, din cauza grupului NH în locul carbonului. În plus, benzenul aromatic are o grupă hidroxid în el. Nu este fenil-2-propanonă, care este o cetonă. Dacă nu știi chimie organică de bază, întoarce-te la orele de chimie. Nici măcar nu știi ce sunt stimulentele și opioidele! Ești atât de dens, încât faci mercurul să pară mai puțin dens.
 

Waltuh Black

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 24, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Sunt aici pentru a învăța chimie organică, nu am acces la astfel de cursuri
 

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
WABnJxP2uj
Partea OH îl transformă în acid acetic, NH2 îl transformă în acetamidă, iar partea CH3 îl transformă în acetonă. Adăugați un inel benzenic aromatic și ar fi fenilacetonă. Chimia organică este bună de învățat. Este bine să hrănești creierul cu cunoștințe. Cunoștințele îți dau un sentiment de împlinire atunci când faci experimente sau reușești ceva. Breaking Bad este un serial tare. El prepară droguri, își ucide dușmanii și dizolvă cadavrele în acid special. Viteza este grozavă.
 
Top