Question Întrebare despre procesul de cristalizare a metamfetaminei?

SonsOfTheWicked

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 21, 2023
Messages
2
Reaction score
4
Points
3
Mă uitam la partea a treia a emisiunii "Cooking Crank" cu unchiul Fester când, la sfârșitul înregistrării video, aceasta se întrerupe înainte ca el să cristalizeze produsul. Știe cineva procesul pe care l-a folosit sau un proces care va funcționa?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Sunt aici doar pentru răspuns. Ieri am curățat ceva zdrobindu-l și spălându-l în acetonă 100% în pâlnia mea Buchner, apoi am fiert niște apă distilată și am pipetat-o până când totul s-a dizolvat. Apoi am încălzit niște acetonă și am adăugat-o picătură cu picătură la amestecul care stătea în cratița în care am fiert apa (în stil cazan dublu) până când a devenit tulbure. Apoi am mai adăugat câteva picături de apă până când s-a clarificat. Apoi am pus capacul pe borcan și l-am învelit cu un prosop ca să se răcească.vadupă câteva ore a intrat în frigider. Înainte de culcare l-am pus în congelator. În această dimineață era o suspensie înghețată care nu se putea separa, așa că am încălzit-o și am evaporat tot lichidul. Am lăsat-o să se solidifice și am răzuit-o din borcan pe o folie și am pus-o sub un bec. Ceea ce am acum sunt noduli cristalini amorfi, dar a pierdut 23% din greutate și are un gust mult mai bun și te droghează mai ușor.
Rezumat; clătirea cu acetonă a fost rezonabil de eficientă, iar recristalizarea a fost inutilă
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Ph 5, acetonă 99% cu hcl și se lasă timp de o săptămână. se vor forma cristale, acest lucru va funcționa pentru scară largă.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Vor deveni acestea cristale mari sau vor rămâne microcristale?
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Nu foarte mare, dar nici foarte mică, devine cristale de gheață. după ce ai încălzit-o devine cristale albe ca piatra, suficient de mari, ce costumer de fericit:)
 
Top