Question Mefedrona vs Cocaina, în funcție de piață?

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Așadar, în SUA, pot spune cu ușurință că majoritatea nu au auzit de mefedronă, cu atât mai puțin că nu au încercat-o. Pare totuși un potențial concurent al cocainei.

Întrebarea mea este cum se poate trece peste teama oamenilor de necunoscut, peste reputația proastă a "drogurilor de design" în SUA și cum se poate crea o piață potențială a mefedronei în SUA?

Pare coaptă pentru cules. Niciun câine antidrog nu testează mefedrona. Nu există teste fizice la îndemână (cele pe care le poartă asupra lor) pe care poliția le are la îndemână, încă. Aveți un pic de fereastră, dacă are sens, înainte ca ochii mari să vină să caute.

Singura modalitate la care mă pot gândi este să oferi un produs bun și să trimiți oamenilor tone de mostre, cu sutele, astfel încât oamenii să-l încerce și să-i prindă gustul. În plus, având în vedere costul vieții, dacă produsul este accesibil, oamenii vor fi mult mai dispuși să îl consume.

Ce părere aveți?
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
Nu trebuie să oferiți atât de multe eșantioane pe piața stradală locală. Clienții dvs. se cunosc între ei. Dacă unul îi spune celuilalt, este suficient. Dacă credeți că produsele dvs. sunt bune, dați-le prietenilor dvs. un test. Ei vorbesc între ei și, într-o zi, clienți foarte noi vor veni la dumneavoastră.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
4-MMC nu este la fel ca cocaina.
Atunci când este insuflată, are un efect stimulant, cu o constrângere foarte mare la redozare, dar o călătorie foarte lină.
Atunci când este consumată pe cale orală, are o componentă empatică mult mai puternică și o compulsie de redozare mai scăzută.

Există studii care arată că amestecul de 4-MMC cu amfetamină, metamfetamină și MDMA crește semnificativ neurotoxicitatea tuturor acestora.

4-MMC ar trebui să fie poziționat ca un înlocuitor de sine stătător și blând, NU ca un AUGMENT, pentru o utilizare de scurtă durată (în timpul săptămânii?) și ca un înlocuitor al MDMA cu angajament redus.

Juriul este încă în afara cu privire la cât de periculoase sunt aceste substanțe, astfel încât o creștere masivă a vânzărilor în zona dvs. poate ajuta la furnizarea de feedback în acest sens.

După cum spune @xile, dați câteva mostre, oamenii vor răspândi vestea.
Este un produs distractiv, cu angajament redus, care se încadrează în același spațiu ca și cocaina, la o fracțiune din cost.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Mă gândesc foarte mult de unde voi face rost de așa ceva. Nimeni nu o are, iar precursorii sunt greu de obținut. Puritatea cocainei este incredibil de nesigură acolo unde sunt eu. 100 $/g este un furt pentru o cocaină decentă și când oamenii îmi spun un preț mai mic, trec cu vederea pentru că știu că este gunoi fără să mă uit.
Este timpul pentru un înlocuitor al cocainei. În special una pe care o poți fuma și care are o euforie incredibilă. Stau aici și iau 5-10 doze în stil hotbox din această metamfetamină la un moment dat și nu concurează cu o doză de crack în departamentul euforiei
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
mult mai asemănătoare kokaine reală poate fi 4fluorococaina
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Da și, pe baza cercetărilor mele, un pic de zinc elementar ar putea și un pic de căldură l-ar putea dehalogena. Foarte probabil
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Da, aceste Grignards sunt mai ușor de procurat decât de fabricat 🤷dacă ajungeți la arecolină (alchină primară din nuca de betel), aceasta devine un "analog al cocainei", ghiciți care?! Poate vă gândiți "la naiba, omule, numele analogilor cocainei din vârful capului meu? Uh WIN 35... UH, GRW🤔.. TROPARIL! 4-FLOURO-COCAINA...".
Este paxill🤷 dar știați că ei (chimiștii etc.) își bazează măsurătorile de inhibare a recaptării 5ht ca o comparație directă cu peroxotina (paxill) este standardul la care sunt comparate medicamentele CNS
 
Top