Question Pierdut

alpha2222

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 11, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Frate, m-am interesat recent de chimie, știu foarte puțin, am cumpărat niște sticlărie și așa mai departe, , nu mi-a păsat când am fost mai tânăr, mă delectez pe ici pe colo făcând acid nitric, am încercat de câteva ori să fac meth(ruinat), am urmărit fiecare videoclip de 20 de ori, fiecare sinteză este diferită.. Începe la fel pentru cea mai mare parte, folie, amalgam, mercur, soluție p2p apoi schimba totul cu acizi, care a spus cum să facă pentru a ajunge la partea de cristalizare, nimeni nu se termină vreodată video cu cioburi, doar produsul alb. cum te cioburi? Da, eu sunt atât de mare de un începător, cei mai mulți vor râde, dar cum te naibii cioburi?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nu vă temeți, iată un exemplu. aceasta este o methatinonă, dar funcționează în același mod cu metamfetamina. la izolarea inițială clorhidratul dvs. va ieși într-adevăr întotdeauna pulverulent, recristalizarea, după cum puteți vedea în link-ul de mai jos, trebuie efectuată după filtrarea și uscarea primei recolte.
Rețineți că, atunci când vorbiți despre MA, numai izomerul D are structura cristalină potrivită pentru a forma cristale mari. un amestec racemic de clorhidrat nu va forma niciodată cristale la fel de frumoase ca izomerul D izolat.
De asemenea, în lista dvs. scurtă de materiale cred că lipsește metilamina, dacă ați uitat sau ați încercat fără ea, nu știu, dar eu aș încerca cu ea :^)

 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
ce izomer poate obține în acest fel făcut 4mmc?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
În mod similar, 4 MMC are, de asemenea, un carbon chiral și există ca o pereche de izomeri după sinteză prin metode cunoscute și convenționale. există literatură care descrie rezoluția, nu știu prin ce metodă, dar aș încerca să orbesc cu tartric sau ceva asemănător, poate pot să caut niște articole mai târziu în seara asta când am timp.
În ceea ce privește efectul, izomerul S pare să fie de 50 de ori mai serotoninergic, despre structura cristalină nu pot să vă spun, poate aflați singur și ne spuneți.
 

alpha2222

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 11, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Mulțumesc, am urmărit un videoclip al reacției de reducere, fac soluție p2np 5 grame p2np 50ml de alcool 20 gaa, hidro de sodiu. 25g la 75ml de apă, folie nitrat de mercur, face amalgam, se toarnă în soluție, odată ce soluția se termină, se adaugă soluție de leșie se lasă să stea, trage clar, apoi aduce ph la 6 prin adăugarea de acetonă anhidră și acid sulfuric, stick în congelator pentru o vreme trage și filtru de vid, tip în video sărit unele etape pentru amalga, dar dat seama că partea, aici este o altă întrebare, am comandat niște acid nitric de la chemlab spune că .01 dovada, ori de câte ori am amesteca cu mercur pentru a obține nitrat meu este nu face nimic, nici o reacție a încercat de încălzire înseamnă că pur și simplu nu este suficient de puternic, și mulțumesc din nou pentru a răspunde la întrebările mele, știu că a fost pe chuckle pentru cele mai multe, dar într-adevăr aprecia că ...
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Oh, deci este vorba despre amfetamină, ok
Atunci asta schimbă ceea ce am spus.
Dovada nu este o modalitate bună de a descrie concentrația, dar se pare că ați cumpărat soluție volumetrică, ceea ce înseamnă că este foarte diluată.
Puteți evita acest lucru luând o cantitate echivalentă de mercur metalic și învârtind-o mult cu pătrate de aluminiu de 3x3cm într-un balon într-un mediu de oțet, nu utilizați mai mult de 9% acid acetic și împingeți ocazional pătratele în jos în contact cu mercurul. după un timp ar trebui să rămână puțin sau deloc mercur pe fund și amalgamarea ar trebui să fie evidentă.În acel moment scurgeți, săriți peste clătire pentru moment și adăugați p2np dizolvat în ipa și acid acetic, dacă ajungeți în acest punct și reușiți să izolați un strat organic este recomandat să îl uscați cu MgSO4 anhidru sau să îl spălați cu niște saramură. asigurați-vă că acidul sulfuric nu este și soluție volumetrică. utilizați o soluție 1/10 de acetonă și acid pentru a precipita sărurile.
Pentru precipitare vă puteți face o favoare și puteți sări peste acidul sulfuric pentru L-tartaric (magazin de vinuri). Pur și simplu dizolvați acidul L-tartaric solid în alcool cu puțină căldură și utilizați la fel cum ați utiliza soluția de acetonă H2SO4. Acest lucru vă va lăsa cu sarea tartrat de d-amfetamină, enantiomerul mai dorit din punct de vedere farmacologic. sărurile tartrat sunt, la urma urmei, stabile atunci când sunt uscate, contrar a ceea ce am crezut în trecut.
 
Top