Question Am nevoie de ajutor cu privire la plata criptografică

gaetano99

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2023
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua BB!
Caut pe cineva care înțelege protocolul de plată anonimă cu XMR valute, pentru că vreau să comand ceva de pe acest site și nu sunt sigur dacă înțeleg totul despre asta.
M-aș bucura dacă cineva îmi oferă niște răspunsuri în pm.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
De ce insistă oamenii să apeleze la PM pentru răspunsuri?

Spuneți întrebarea dvs. și va exista un răspuns pe care să îl vadă toată lumea, se numește partajare.

Altfel, aceeași întrebare va fi doar repetată continuu.
 

gaetano99

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2023
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Bine, îmi veți da răspunsuri aici?
 
View previous replies…

gaetano99

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2023
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Haha ok prietene, mulțumesc pentru ajutor.

Deci, vreau să cumpăr mai întâi BTC și apoi să-l schimb pentru XMR. Cred că este cel mai sigur mod de a face o "afacere nedetectabilă".
În primul rând, aș dori să întreb ce site (portofel) va trebui să aleg pentru a cumpăra BTC și ce tip de plată (dacă asta contează).
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Depinde de dumneavoastră ce portofel folosiți.
Instalați Monero GUI cu un nod complet pe mașina dvs. locală.
Puteți cumpăra BTC de la orice schimb FIAT (moneda USD, GBP, etc.) (cum ar fi Kraken, Binance etc. - acestea sunt site-uri KYC [cunoașteți-vă clientul] care vă cer să furnizați dovada identității]), transferați aceste BTC în propriul portofel personal găzduit local (Electrum pe Mac sau Bitcoin Core pe PC?). De acolo, puteți utiliza TOR Browser pentru a merge la unul dintre numeroasele site-uri de schimb anonime (cum ar fi changenow.io). Mergeți și schimbați BTC pentru XMR și transferați XMR în portofelul dvs. Monero GUI.
Apoi, sperăm că rulați Tails sau Kodashi și aveți Feather Wallet pe acestea. Transferați XMR de la Monero GUI la Fether Wallet și faceți achiziția dvs. de acolo.
Acest lucru înseamnă că achiziția dvs. FIAT de BTC trasabil nu mai este conectată în niciun mod vizibil la achiziția dvs. XMR.
 

gaetano99

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2023
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Vă mulțumim foarte mult pentru aceste informații!
Pot face o achiziție aproape la fel de sigură, dacă o voi face din telefon.
Dacă pot, ce portofele și schimburi recomandați pentru android?
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Nu, nu puteți. Nu vă folosiți telefonul mobil pentru asta. Consideră-ți deja telefonul mobil compromis.
 
Top