Question Cum se purifică metamfetamina stradală în d-metamfetamina?

finch3523

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 11, 2022
Messages
29
Reaction score
4
Points
3
Deci, dacă am niște presupuse cristale de metamfetamină, cum pot să le purific pentru a obține d-meth?
Spălarea cu Actetone este ușoară. Dar cum rămâne cu celelalte ingrediente?

Ce este substanța n-iso, am auzit că este un ingredient inactiv, cum se creează? Cum puteți scăpa de ea?

Apoi, la sfârșit, separați d și l cu acid?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5

Iată pentru purificare.
Separarea enantiomerilor ți-am explicat-o deja și o ai și în thread-ul la care am dat link.
 

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
Hii... expert
Cum să convertesc acidul hidroclorhidric 37% la 35%? Vreau să folosesc pentru gaz HCL pentru a cristaliza. Wht folosesc NaCl se toarnă cu acid HCL, se toarnă H2So4. Dar există ulei în solventul meu Ephedrine. Cred că am o problemă cu concentrația de HCL. Deoarece în cartea secretă a unchiului Fester Meth, spune că trebuie să utilizați 35% acid HCL
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Puteți utiliza 37% acid. 2% nu au un impact atât de esențial.
 

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
Vreau, de asemenea, să întreb. Cum pot extrage 100% efedrină hcl din pastile care conțin 12,5 mg efedrină hcl & teolifin 120mg. Pas cu pas, îmi fac griji, de asemenea, să folosesc preferința dvs. în "extracția efedrinei din pastile", deoarece nu aveți congelator. Se prepară eter de petrol 40-60, toluen, NaOH, gaz HCL, pâlnie septică, pahar de laborator, agitare magnetică
 

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
@G.Patton cum se obține acid hipofosforic folosind hipofosfat de sodiu, hcl 37%, eter de petrol 40-60, pot folosi eter dietilic?
 

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
@G.Patton după ce am făcut reflux 8H proces cu efedrină hcl + acid hipofosforic + cristal de iod. Ce trebuie să fac cu solventul când se răcește? Cum să cristalizeze. Pentru că videoclipul unchiului Cookin Crank din acest site este de tăiere. Ultimul pas este solvent se toarnă la sep pâlnie n se toarnă cu naoh, cât de mult soluție naoh n după aceea ce urmează?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Vreți să spuneți Hipofosfit de sodiu?

Această temă despre o altă temă. Te rog, întreabă-mă în PM sau fă topicul Q/A corespunzător.
 
Top