Question Cum să vă recoltați propriile ciuperci magice?

MagicSmoke

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 2, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua - doresc să plantez propriile spori și să îmi fac propriile capsule de microdozare. Poate cineva să-mi sugereze un ghid despre cum să cultiv ciuperci magice și despre procesul implicat în punerea lor în capsule? Mulțumesc.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
I suggest The Shroomery.org Ciupercile reprezintă un regn de viață complet diferit și, ca atare, necesită metode care par străine pentru majoritatea oamenilor. O carte poate descrie mai multe metode, dar sunt atât de multe încât nicio carte nu le descrie pe toate. Cultivarea ciupercilor în interior poate fi foarte dificilă fără echipament. Echipamente voluminoase și scumpe. Cultivarea lor în aer liber are o mulțime de beneficii pentru neinițiați. Discreție. Rata de succes. Costul materialelor și altele.
Cea mai ușoară metodă, de departe, este să înveți ce ciuperci halucinogene cresc în zona ta, când și cum să le identifici. Când este momentul potrivit, intri în natură și ieși în aceeași zi cu o provizie pentru un an de zile. Am mers pe malurile pârâului unde locuiesc și am adunat 1/4 LB de ciuperci uscate în câteva ore. 2 ore de muncă, 1/4 Lb ciuperci
În ceea ce privește capsularea lor, le mărunțești într-o pulbere fină și le bagi în cea mai mare capsulă pe care te simți confortabil să o înghiți, alegi o capsulă în funcție de cantitatea pe care vrei să o microdozezi. Densitatea și puterea ciupercilor uscate variază în funcție de mai mulți factori, dar majoritatea se încadrează între 1-2% 4Ho-dmt, ceea ce înseamnă 10-20 mg de substanțe active pe gram de corp de fruct uscat. Cele mai puternice specii se pot apropia de 30 MG, dar Joe Shmoe nu va fi capabil să le cultive, deoarece acestea sunt particulare cu privire la fiecare aspect al parametrilor lor de creștere
 
Top