Question cum se extrage amfetamina din pseudoefedrină?

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ba nu. Nu există metamfetamină în pseudo pe care să o poți extrage. Trebuie să transformați pseudo în metamfetamină printr-un proces chimic, o sinteză.
Sinteza este descrisă la secțiunea "amfetamine" de pe acest forum. Pe care ați fi găsit-o dacă v-ați fi deranjat măcar să căutați înainte de a posta încă o întrebare.
 

8n398k20k280

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2022
Messages
31
Reaction score
4
Points
8
Dacă am pus această întrebare, nu este clar că nu am înțeles întregul proces de sinteză? "DocX" Îmi pare rău că nu sunt un chimist înnăscut pentru a înțelege. Cred că acest forum este pentru a ajuta pe alții care sunt noi în acest domeniu și ar dori mai mult ajutor de la chimiști înnăscuți ca tine!
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Nu sunt în niciun caz un "chimist înnăscut". De asemenea, sunt un începător. Dar critica mea nu este că nu înțelegeți, ci că nici măcar nu v-ați străduit.

În primul rând, căutați pe forum sintezele pe care le căutați. ÎNAINTE de a pune întrebări. E o căutare simplă, nu are nimic de-a face cu a fi chimist.

Apoi, când îl găsiți, citiți-l. Dacă sunt lucruri acolo pe care nu le înțelegi, caută-le pe Google. Dacă te blochezi, întreabă despre acele lucruri specifice.

Dacă întrebi, cum ai făcut tu, "Cum faci amfetamină?", răspunsul este "Citește nenorocita de descriere a sintetizatorului de pe forum!".
Cu toate acestea, dacă întrebați "Îmi pare rău, am citit această descriere a sintetizatorului *link* și nu înțeleg ce înseamnă să basifici soluția" (sau o altă parte specificată a sintetizatorului), puteți obține sfaturi și răspunsuri. Eu unul v-aș ajuta cu plăcere cu toate cunoștințele pe care le am. Puteți găsi mai multe exemple în acest sens pe acest forum.

Este în regulă să nu știi chimie. Nu este în regulă să fii leneș și să nu încerci nici măcar tu. Și dacă nu știi cum să cauți pe un forum sau să pui întrebări la care oamenii pot răspunde, trebuie să înveți asta mai întâi. Dacă nu ești pregătit să faci asta, nimeni nu te poate ajuta și acest lucru nu este pentru tine.

Cel puțin aceștia sunt cei cinci cenți ai mei.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Apropo, iată o comparație pentru a vă ajuta să înțelegeți:

Să spunem că acesta este un forum despre construirea de case de diferite tipuri. În cadrul acestuia există o mulțime de planuri și descrieri despre cum să construiești o mulțime de case diferite, printre care una numită "Cum să construiești o casă de oraș".
Apoi intrați și puneți întrebarea "Cum se construiește o casă de oraș?".

Vă dați seama cum poate fi percepută această întrebare ca fiind un pic, un pic stupidă, nu-i așa?

Cu toate acestea, dacă ați întreba
"Scuze, am citit descrierea despre cum să construiești o casă de oraș, dar în ea se vorbește mult despre "2 pe 4". Nu înțeleg ce este "2 pe 4". Am încercat să caut pe Google, dar nu găsesc nicio informație. Îmi poate explica cineva?", oamenii te-ar ajuta, desigur.
Eu știu că aș face-o.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Pot extrage amfetamină din pseudoefedrină? Cum funcționează? 😅😅😅
Vă rog să-mi spuneți @8n398k20k280.
Eu văd acest lucru destul de asemănător, numai că iau în considerare faptul că este posibil ca noul utilizator al acestui forum să nu știe exact ce să caute sau să aleagă termenii de căutare greșit și apoi să găsească între timp multe mesaje noi ca acesta, fără conținut real. De dragul clarității, ar trebui ca toate tutorialele de la experți, sau de la experți declarați buni, să fie într-o categorie separată, unde nimeni altcineva nu poate deschide subiecte, sau aceste tutoriale să fie toate pinate, astfel încât să le puteți găsi mai bine fără a folosi funcția de căutare. Multitudinea acestor contribuții arată că o schimbare în domeniu ar fi poate oportună, pentru că nu cred că toți aleargă cu adevărat cu tabla înaintea capului și pur și simplu își depun comentariile complet fără sens aici. Cred că există doar prea multe impresii care acționează deodată, trebuie să luați o respirație bună pentru a găsi o imagine de ansamblu.
Și apoi scoate acel strigăt de ajutor pentru a găsi un început. Dar asta aglomerează forumul.

Acum avem 10 cenți în sacul cu inele
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Categoric! Am postat această sugestie în firul Heisenberg privind noul stil al forumului.
Deși în acest caz particular, nu se aplică. El ar fi putut să scrie exact întrebarea pe care a postat-o aici în bara de căutare și să obțină rezultatul corect.

Și sincer, efectuarea de sinteze chimice fără o educație chimică nu este o întreprindere realistă dacă cineva nu este curios, întreprinzător și suficient de inteligent pentru a găsi orice informație de unul singur și conectând punctele. Atunci este la fel de bine să vă întoarceți la piețele darknet și să cumpărați produsul.
 
Last edited:
Top