Question Cum se realizează producția de metamfetamină cu efedrină lichidă medicală (C10H15NO)?

Napoleon

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 15, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Am folosit lichidul direct și am avut probleme în cristalizare, rămâne sub formă de apă, poate exista o problemă în puritatea sa sau nu este posibil să se producă metamfetamină cu efedrină lichid medicinal? Am folosit metoda care conține fosfor roșu și acid clorhidric
 

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8
Bună ziua, de la ce companie ați folosit produsul?
Și ce procent de efedrină este dizolvat în ce cantitate de lichid (ml)?
 

Napoleon

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 15, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Am cumpărat-o mituind personalul spitalului. Nu cunosc ingredientele, tot ce știu ei este că este folosit pentru pacienți. Există o metodă prin care pot separa efedrina pură?
 

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8
Teoretic, trebuie doar să lăsați lichidul să se evapore astfel încât substanța dizolvată în el (efedrina HCI) să rămână la sfârșit.
Atâta timp cât nu se amestecă nimic altceva!
Eu aș lăsa lichidul să se evapore într-un bol larg de sticlă, la temperatura camerei, într-un loc întunecos!!!
Apoi ar trebui să-l puteți folosi fără probleme pentru reducerea iodului/fosforului (roșu).
Sunt un noob complet dar am încercat asta acum 10 ani și e destul de ușor!!!
Salutări însorite și mult noroc
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Bună, Napoleon,
Am găsit asta:
Ephedrine Sulphate Injection Dozaj și administrare
Instrucțiuni generale de dozare și administrare
Sulfatul de efedrină injectabil, 50 mg/mL trebuie diluat înainte de administrare ca bolus intravenos pentru a obține concentrația dorită. Se diluează cu soluție salină normală sau dextroză 5% în apă.....

Cât de mult (cc) ați utilizat? Dacă a fost ca în cazul de mai sus, ați obținut doar aproximativ 1/20 din ceea ce aveați nevoie pentru reacție.

La fel cum au spus și alții, turnați lichidul într-un vas sau o farfurie cu fund plat și puțin adânc și lăsați toată apa să se evapore. Raclați reziduul rămas și cântăriți-l. Aceasta va fi SAREA de efedrină. MW-ul acestuia va constitui baza pentru calcularea cantităților celorlalți reactanți.
 
Top