Question Cum pot răci o cameră de cultivare?

Bluegum

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 31, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Am o cameră sigilată care nu a avut nicio problemă de peste 3 ani. Drojdii ridicate fără probleme majore. În ultimele 6 luni nu se va răci sub 30c.

Am adăugat AC, a doua intrare, folosesc 2 filtre de ieșire Charcol și în prezent reduc puterea luminii în timpul zilei. Luminile sunt aprinse peste noapte și stinse în timpul zilei. Vremea de afară este mai rece decât în anii anteriori.

În prezent, în veg, astfel încât plantele sunt de gestionare, dar ultima creștere au gătit în nimic în timpul floare și nu vreau ca acest lucru să se întâmple din nou.

Nu știu ce ar putea cauza asta dintr-o dată. Se pare că ceva s-a schimbat în ultimele 12 luni pentru a provoca acest lucru și sunt nedumerit de ce.

Aveți vreo idee despre ce ar putea cauza acest lucru? Sfatul dumneavoastră este apreciat.
 

spanara

scammer
Joined
Dec 21, 2022
Messages
33
Reaction score
15
Points
18
Deals
9
ar trebui să cumpărați un airco răcit cu apă numit opticlimate.
 

spanara

scammer
Joined
Dec 21, 2022
Messages
33
Reaction score
15
Points
18
Deals
9
de asemenea, ar fi bine să obțineți informații aprofundate de pe site-urile cannabisgrow.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Soluția spanara va funcționa, însă aceasta nu va rezolva problema inițială. Poate că unul dintre echipamentele de acolo este defect și se supraîncălzește? Cea mai ușoară modalitate de a verifica de unde ar putea proveni ar fi să aveți o cameră termică, dar aceasta este scumpă dacă nu cunoașteți pe cineva care are deja una.
Ați verificat dacă prizele dvs. electrice nu sunt supraîncărcate? Acest lucru le-ar putea face să se supraîncălzească
 

spanara

scammer
Joined
Dec 21, 2022
Messages
33
Reaction score
15
Points
18
Deals
9
de asemenea, aveți dreptate archae.
Din experiența mea, dacă am cultivat cu succes undeva timp de peste 3 ani, aș fi schimbat multe echipamente, cum ar fi becurile sau ledurile.
aș cumpăra ventilatoare noi . dacă ați cultiva timp de peste 3 ani, probabil că aș face o revizuire completă a camerei.
 

Bluegum

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 31, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Mulțumesc! Îmi pare rău ar trebui să aibă specifice, becuri, ventilatoare și filtre înlocuite în mod regulat, care este motivul pentru care acest lucru este atât de ciudat.

Orice sugestie pe site-uri? Am încercat să caut specific, dar nu am găsit decât acest forum
 
Top