Question Cum aș putea să mi se trimită ceva fără ca acesta să fie conectat la mine?

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Sunt din SUA, cutiile poștale mai sunt suficient de sigure? Cum funcționează acest lucru? Cum primesc acest tip de lucruri.... Întreb pentru că, în cazul importului din altă țară, ultimul lucru pe care îl doresc este ca vama să mă poată urmări, în cel mai rău caz... Sau chiar pe plan intern, nu pot risca ca un expeditor să fie un "honeypot".... Deja am fost acuzat de trafic de droguri, așa că orice m-ar implica ar fi destul de grav... așa că nu am cum să o dau în bară....
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Cutiile poștale "Not in your name" nu sunt suficient de sigure. O cutie poștală este doar un recipient, nu diferă cu nimic de o cutie de lângă stradă, de fapt. Trebuie să vă creați o identitate falsă sau să o împrumutați pe a cuiva, să obțineți o cutie poștală pe numele său, să folosiți un card de bani de unică folosință sau ceva care să nu aibă legătură cu dumneavoastră. Să o primească cineva de încredere. Ei trebuie să fie curat ca un fluier și nu asociate cu cumpărarea în orice fel, astfel încât acestea să aibă negare plauzibilă în cazul în care polițiștii livra. Sunt exact în aceeași situație, încerc să aflu cum să primesc produse de contrabandă fără să fiu detectat. Există un forum de securitate pe care ar trebui să îl vizitați cu siguranță, dar unele dintre lucrurile pe care le-am citit acolo nu cred că aș putea învăța să le fac nici măcar în această viață. Furnizorul potrivit este totul. Imaginați-vă o cutie de la compania chimică XuCuingchong care se află la vamă, adresată unei persoane. Credeți că vor fi suspicioși? Ceea ce îmi amintește că a te ascunde în spatele unei companii, reale sau imaginare, ar putea fi o tehnică. Răspund mai ales pentru a vedea ce spun alții, pentru că sunt aici acum.
 
Top