Question Ajutor, amfetamină bej

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Bună ziua, am făcut niște sulfat de amfetamină și este de culoare bej, mă cam chinui să îl usuc, dacă iau o cantitate mică și îl usuc cu un uscător de păr devine din nou alb. (Am folosit acid sulfuric brut, neutralizat între ph5,5 și 6, solventul a fost IPA) efectele sunt bune, cu siguranță amfetamină. Are cineva o idee ce să facă, în prezent o încălzesc cu un ventilator de încălzire (habar nu am cum se numește).
TWhmCNsBRe
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Omul meu,

Lichidul pe care îl ai în colțul din dreapta jos este de la reacție, trebuie să îți filtrezi amfetamina în vid până la un nivel umed, după care torni acetonă rece peste ea, dacă nu ai acces la acetonă, ipa funcționează la fel de bine, doar că durează mai mult să se evapore decât acetona.

Culoarea bej este de la reacția masei lichide și oxidare.

Cel mai bun
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Tocmai am cumpărat uleiul, se pare că furnizorul meu este prea leneș. Am luat unele de la altul și acolo problema nu se întâmplă. M-am gândit că culoarea bej ar putea veni și de la ph, dar am făcut exact 40 de teste ph pentru acest lot, am folosit 200 ml de ulei în 600 ml IPA și am diluat acidul sulfuric de la 1 la 10 și am mers pe ph5.50-6.00. Sunt destul de sigur că ph-ul a fost perfect, dar nu aș paria pe asta, din greșeală am avut prea mult contact corporal cu Baza și Solventul (nu l-aș recomanda, mi-am copt viteza, am vărsat A-Base peste tot și nu mai am prosoape utilizabile), dar mulțumesc pentru sfat, dar nu am avut filtru vakuum și acetonă cu mine.^^
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
În cazul în care doriți să obțineți amfe albe pure, puteți efectua extracția acido-bazică. Cel puțin puteți filtra lichidul prin vid prin pâlnia Buchner și spălați cu acetonă uscată la rece sau IPA.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Nu am avut echipament acolo, dar este deja făcut acum, l-am aruncat. Dar mulțumesc
 
Top