Question Chimie verde

HEALTH

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 27, 2022
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Laboratoarele de medicamente pot fi periculoase pentru mediu. Cum rezolvă ei această problemă? Cred că acest forum ar trebui să încerce mai mult să rezolve această problemă.
 

HEALTH

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 27, 2022
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Da, văd că sunteți producător. Câteva exemple din fabrica dumneavoastră?
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
niciunui producător de medicamente nu îi pasă de mediu cum ar trebui să elimine deșeurile??
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
BASF numește acest lucru Verbund, integrarea deșeurilor dintr-un proces în altul nu numai pentru a extrage valoarea maximă, ci și pentru a preveni deșeurile care pot dăuna mediului.
Neutralizez toate deșeurile mele sau, dacă este imposibil, le duc la incinerare.
 

HEALTH

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 27, 2022
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Cum se face incinerarea (flux de aer, foc de tabără...)?
 
Last edited:

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nu am, există companii care oferă acest serviciu.pe kilogram și pe categorie de deșeuri.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3

În acest caz, aș spune, din păcate, că v-ați adresa corului.

Există mai multe documentare imparțiale pe care le puteți căuta pe youtube despre modul în care unele dintre cele mai mari companii din lume își tratează deșeurile.

Acestea pretind toate aceste diferite "etichete ecologice", dar majoritatea ajung în țări din lumea a treia.

Chiar și societățile care lucrează ca societăți de eliminare a deșeurilor exportă și aruncă deșeurile în țările din lumea a treia.

Și, de altfel, acest forum este destinat în principal fabricării de droguri ilicite, cum vă așteptați ca noi să eliminăm toate chimicalele fără să ridicăm suspiciuni?

"Hei, aici e un butoi de 200l cu fiecare compus din tabelul periodic pe care l-am găsit în pădure, voi aduce unul la fiecare 2 luni"

Ai înțeles ce vreau să spun :)?

Cu stimă
 
Top