Question ajutor pentru sticlărie

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Care ar fi cea mai bună dimensiune și conicitate a îmbinării de cumpărat pe sticlă pentru o persoană care începe??poate o dimensiune care poate fi ușor obținută pentru adăugări și la prețuri accesibile..ce părere are fiecare despre asta?mulțumesc.
 
Solution
thanku!yes ive seen some kits from laboy as well 32 or 36?piece.there kits, the 3neck only went to 1000ml.i was looking for 2000ml so not sure?buying in pieces is probably more expensive,but kit does have its perks too.think kits were about 180usd,while buying a larger flask seperate is about 130usd.decisions decisions,chem sure is complicated,lol.......ok, im researching adapters still need to learn on that!

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Cea mai accesibilă trusă pe care am văzut-o în ultima vreme este vândută de vevor.com și pentru 122 de euro primiți un set de 32 de piese suficient de bun pentru început singurul dezavantaj este că îmbinările sunt de 24' și în mod normal majoritatea laboratoarelor folosesc 29/32 acest lucru nu este o mare problemă deoarece sunt compatibile între ele pentru piesele din trusă, următorul lucru de care aveți nevoie este suporturi și cleme apoi poate adaptoare pentru a putea combina 24' cu 29' din alte sticlării standard.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Mulțumesc! Da, am văzut niște kituri de la Laboy, precum și 32 sau 36 de bucăți. kituri acolo, 3neck a mers doar la 1000ml. am fost în căutarea pentru 2000ml, așa că nu sunt sigur? cumpărare în bucăți este, probabil, mai scump, dar kitul are avantajele sale prea. cred că kiturile au fost de aproximativ 180usd, în timp ce cumpărarea unui balon mai mare separat este de aproximativ 130usd. decizii decizii, chimie sigur este complicat, lol.......ok, im cercetare adaptoare încă trebuie să învețe pe care!
 
Solution
Top