Question Rețete GHB

shr00mz

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 21, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
știe cineva modalități de a face ghb Am produse chimice foarte limitate în cazul în care am
 

shr00mz

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 21, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
live lol accidentally hit send to early very limited chemicals where i live
 

drugswaiter

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Există un tek pentru a produce GHB din GABA. Nu am xp cu el doar l-am găsit pe erowid iirc. Bănuiesc că nu ai o sursă pentru GBL? Trebuie să obții asta și niște NaOH.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
"noul gbl" : 1,4-Butanediol
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/resources/1-4-butanediol-legal-gbl-poland-worldwide-usa-aus-too-from-10ml-up-20l.95/
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/resources/butanediol-cleaner.80/
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Funcționează, asigurați-vă doar că obțineți nitrit, nu nitrat
 

Zarder

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2022
Messages
39
Reaction score
7
Points
8
Reacția Sandmeyer a GABA la GBL/GHB



Introducere rapidă



Ca și alte writeups pe care le-am publicat, această metodă este 100% OTC. Este minunată pentru un chimist care dorește să prepare GHB în cantități mici și randamente ridicate și să facă acest lucru fără a obține direct substanțe chimice reglementate, cum ar fi gamma-butirolactona (GBL) sau 1,4-butanediolul (BDO). De asemenea, se evită randamentele scăzute tipice obținute din oxidarea tetrahidrofuranului (THF). Se utilizează un aminoacid ușor de obținut, acidul gamma-aminobutiric (GABA), și nitrit de sodiu (NaNO2). Se scalează foarte bine și funcționează fără prea multe complicații. Nu se utilizează niciun produs chimic suspect.



Reacția Sandmeyer utilizează acidul azotic pentru a transforma aminele în săruri de diazoniu. Această reacție, așa cum se aplică la transformarea GABA în GHB, este prezentată în prima reacție de mai jos. Sărurile de diazoniu alifatice suferă rapid hidroliză în prezența apei, eliberând azot gazos și lăsând în urmă o grupă hidroxil. Aceasta este prezentată în a doua etapă. Ca rezultat al acestor reacții, GABA poate fi transformat în GHB printr-o reacție ușor de realizat într-o singură etapă.



Efectuarea reacției



Pregătiți un balon de 2 L, așezat în apă cu gheață deasupra unui agitator magnetic. Acum:



Adăugați 3mol GABA (309,4g)

Adăugați 3mol NaNO2 (207,0g)

Adăugați 700 ml de apă (volumul total devine aproximativ 1100 ml)

Introduceți o bară de agitare de 1" și începeți să agitați

Încărcați o pâlnie de adiție cu presiune egalizată de 500 ml cu 3,3mol HCl(aq) (385,0g 31,25%, 334,8ml 31,25%)

Se echipează pâlnia de adiție cu un adaptor de evacuare a gazului și se aerisește la exterior



Începeți să picurați încet acidul clorhidric în amestec. Se picură la o rată constantă de aproximativ 1 picătură la fiecare 2-5 secunde. Accelerați pe măsură ce trece timpul și înlocuiți gheața după cum este necesar, dar nu permiteți ca evoluția gazului otrăvitor maro să devină viguroasă. După aproximativ o oră de la adăugarea ultimei picături de acid, nu mai este nevoie să înlocuiți gheața. Odată ce reacția este terminată, se procedează la extracție. (de obicei 24-36 de ore mai târziu)



Extragerea mărfurilor



Există multe opțiuni pentru acest lucru. Aceasta este încă o lucrare în curs, dar după aproximativ 20 de execuții, am ajuns să folosesc această lucrare. Puteți utiliza acetat de etil (EtOAc), cloroform sau clorură de metilen (diclormetan aka DCM) pentru a efectua extracțiile cu solvent. În mod normal, am folosit DCM, deoarece este plăcut deoarece stratul organic cade pe fundul pâlniei de separare.



Configurație pentru o distilare simplă.

Se distilează, eliminând primii 5-10 ml de distilat, deoarece acesta va conține o cantitate destul de mare de oxizi nitrici. Se elimină prin distilare cât mai multă apă posibil, practic până când clorura de sodiu începe să sature stratul apos și să precipite.

Restul distilatului (aproximativ 700 ml) va conține aproximativ 1 g GBL/10 ml.

Se tratează restul distilatului cu NaHCO3 la reflux timp de 30 de minute

Se fierbe cu un volum de cărbune activ de aproximativ 5% (adică 35ml cărbune activ) (raportat la volumul soluției) timp de 5-10min.

Se lasă să se răcească și se filtrează, se spală cărbunele cu apă distilată. Se păstrează NaGHB.

Cu restul de soluție apoasă, se extrage de 5 ori cu porții de 625 ml de DCM.

Se distilează DCM (se refolosește DCM!).

Se distilează GBL (sub vid, dacă este posibil).

Se reacționează cu NaHCO3 și apă distilată și se tratează cu cărbune activ ca înainte.



 
Top