sinteza fentanilului din compuși chinezi

albertshulgin25

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 8, 2021
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Observ că, deoarece fentanilul a fost interzis, chinezii îl trimit aici în părți 2 sau 3 compuși care se alătură aici cu ușurință și asta este, cineva știe de acești compuși, care dintre ei ar fi postați, voi posta ceea ce am

8BVSIzr9Cu







0vXRjnZV5N



FvHDPl4rCR
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18
De ce să nu împărtășim mai întâi?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Fentanilul este ușor de sintetizat, dar periculos în doze, așa că nu îl fabricăm.
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18
Aici am crezut că suntem printre participanții profesioniști ai piețelor de droguri. Sinteza ar trebui să fie împărtășită și revizuită inter pares, la fel ca orice altă sursă deschisă?
Personal, m-aș simți mai în siguranță știind cel puțin că chimiștii nu distrug loturile.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,708
Points
113
Deals
666
@pinchetomas
@Gus
Mesajele voastre au fost șterse. Să avem puțin decor. În ceea ce privește publicarea sintezei fentanilului, o vom lua în considerare și dacă vom decide să o publicăm, o vom face.
Sinteza sa este foarte simplă. Dar noi credem că această substanță ar trebui eradicată.
 
Last edited:

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18

Înțeleg foarte bine sentimentul față de această substanță specială. Nu cu mult timp în urmă, am pierdut un prieten apropiat și drag din cauza acestei substanțe, care era folosită ca adulterant la acea vreme pentru utilizatorii neștiutori.
Am fost furios din cauza chimiei, a existenței acestei substanțe. Dar asta este ca și cum ai da vina pe distribuitorul de droguri de nivel scăzut sau pe căutător pentru nenorocirea lor.
În jocul distribuției de droguri, întâlnești oameni din toate categoriile sociale. Acest lucru este într-adevăr adevărat.
De exemplu, am devenit interesat de motivul pentru care această substanță specială este atât de răspândită, în afară de războaiele evidente pentru opiu care continuă.
Să nu uităm pionierii precum Pickard, care și-au petrecut aproape toată viața în închisoare pentru a împărtăși un medicament folosit greșit, înțeles greșit.

Cred din nou că eradicarea cunoștințelor nu a funcționat niciodată și dezvăluie o moralitate care nu își are locul în chimie.
Acesta este în principal un forum de chimie, nu?
Să-l păstrăm așa, politica, religia și credințele personale sunt lăsate la poartă breh.

În orice caz, vă mulțumim pentru platformă și pentru grija de a păstra platforma pură și adevărată, fără politica contaminată de care sunt afectate 99,9% din restul forumurilor.
 

beetlebb

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2022
Messages
35
Reaction score
28
Points
18
Trebuie să ne amintim că inițial fentanilurile au fost create pentru a salva vieți și sunt încă utilizate în multe tipuri de operații și ca analgezic pentru persoanele cu cancer în fază terminală.
De asemenea, am fost de acord că fabricarea în laboratoarele clanurilor este destul de periculoasă chiar și pentru chimiștii experimentați, iar unii au fost găsiți morți de membrii familiei. SWIM a făcut-o de mai multe ori și de două ori a luat o supradoză, dar a fost norocos pentru că SWIM nu lucra singur și avea naxalone.

Nici eu nu vreau să încurajez sinteza acesteia, dar dacă vă interesează cu adevărat, există două brevete bune care explică în detaliu cum să o faceți. Doar o notă, atunci când lucrați cu concentrații ridicate de soluții bazice și căldură, asigurați-vă că utilizați echipamente adecvate, deoarece va mesteca prin sticlă. De asemenea, cel mai important lucru, chiar dacă tu sau prietenii tăi ați făcut mai multe sinteze în trecut, vă rugăm să găsiți pe cineva cu experiență anterioară în sinteza fentanilului pentru a vă ghida prin ea.

LD50 = 2 mg și această substanță se lipește de pereții exteriori ai sticlăriei, de hainele dumneavoastră, plutește în aer... vă puteți expune cu ușurință la cantități mici chiar și atunci când vă aflați în afara laboratorului. Nu este vorba doar de producerea produsului, ci și de existența unor proceduri de lucru adecvate - GWP (pentru a-l produce în condiții de siguranță).

Notă finală: cunoașterea nu este nici bună, nici rea, ci modul în care o folosim. Și, dacă cineva urmează această cale, chiar și după ce a spus cât de periculos este să lucreze cu ea, cel mai rău lucru pe care îl putem face este să nu facem nimic și, prin urmare, ar trebui (ca o comunitate) cel puțin să îi dăm indicații, astfel încât nimeni să nu fie rănit în acest proces.
 

Hedgie

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2022
Messages
10
Reaction score
18
Points
3
Cred cu adevărat că informațiile privind modul de sintetizare a fentanilului și a analogilor înrudiți ar trebui să fie disponibile gratuit. Am pierdut, de asemenea, un prieten apropiat din cauza unei supradoze de fentanil și știu foarte bine cât de multe daune provoacă aceasta unei familii. Părerea mea este că, dacă informațiile cu privire la modul de utilizare a bunelor practici de lucru în laborator ar fi făcute cunoscute, atunci chimiștii interesați de acest subiect ar putea cel puțin să îl cerceteze în siguranță (dar dacă ați fost la școală pentru chimie, atunci într-adevăr, această sinteză ar trebui să fie destul de ușoară și ar trebui să fiți deja suficient de familiarizați cu bunele practici de lucru în laborator pentru a face acest lucru în siguranță). De asemenea, dacă informațiile cu privire la modul corect de dozare a fentanilului ar fi răspândite, atunci ar exista mult mai puține decese cauzate de supradoze. Această substanță nu este malefică, nu merită reputația pe care a primit-o din partea mass-media, este doar un analgezic opioid foarte puternic care trebuie manipulat cu grijă. Dovezile arată că, atunci când este manipulat corect, este extrem de util și sigur pentru tratarea durerii severe. Cred că Dioscoride a spus că "diferența dintre un medicament și o otravă este doza" și acest lucru este cu siguranță valabil în acest caz.
Cunosc câteva modalități diferite de sintetizare a fentanilului, am mai făcut-o, știu cum să o fac în condiții de siguranță în laborator și, dacă moderatorii ar permite, aș fi dispus să postez o sinteză împreună cu toate practicile de laborator necesare pentru a o face în condiții de siguranță.
Nu cred că cunoștințele ar trebui să fie vreodată ascunse de oameni, dar uneori trebuie să dovedească că au cel puțin intenții bune înainte de a împărtăși informații potențial periculoase cu o persoană.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,708
Points
113
Deals
666
Puteți publica informațiile, nu ne deranjează acest lucru. Asigurați-vă doar că ne oferiți cât mai multe detalii despre precauții.
 

Hedgie

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2022
Messages
10
Reaction score
18
Points
3
Bine, aș fi fericit să fac asta. Am scris-o în caietul meu de notițe, așa că va trebui să o dactilografiez și voi include informații detaliate privind practicile de siguranță în laborator, PPE și modul de manipulare și dozare a substanței în condiții de siguranță.
 

Hedgie

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2022
Messages
10
Reaction score
18
Points
3
S-ar putea să-mi ia ceva timp totuși, am fost destul de ocupat în ultima vreme, tocmai am început un nou loc de muncă, dar promit că voi ajunge la ea în curând, deoarece am timp
 

beetlebb

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2022
Messages
35
Reaction score
28
Points
18
Hedgie, sper că nu te superi, dar din moment ce ai luat-o pe această cale, m-am gândit că aș putea adăuga unul dintre brevetele legate de sinteza sa. Dacă te simți insultat, îmi cer scuze.

Brevetul UE EP2252149A2 intitulat O METODĂ DE PREPARARE A FENTANILULUI. verificați-l, este direct și relativ ușor de urmat, în plus, majoritatea substanțelor chimice sunt ușor de manipulat. Etapele sunt bine definite și oricine are cunoștințe de chimie le poate urma cu ușurință.
Iată un extras direct din brevet:

EXEMPLUL 2:

Într-un balon cu fund rotund cu trei gâturi, echipat cu agitator mecanic și condensator de apă, s-au adăugat 15,36 gm (o,lO moli) de clorhidrat de 4-piperidonă monohidrat și 9,3 gm (0,10 moli) de anilină. La acest amestec, s-au adăugat 6,5 gm (o,lO moli) de zinc și 0,6 gm (0,10 moli) de acid acetic 90%. Amestecul de reacție a fost agitat la temperatura camerei timp de 24 ore și la 50-7O0C timp de 24 ore. Apoi s-a adăugat apă la amestecul de reacție și s-a filtrat. La filtrat s-a adăugat gheață pisată și s-a neutralizat cu exces de soluție apoasă de hidroxid de sodiu. 4-anilinopiperidina brută a fost obținută prin filtrare.

În balonul cu fund rotund cu două gâturi echipat cu condensator s-au adăugat 17,6 g (0,10 moli) de 4-anilinopiperidină obținută în etapa 1 și 100 ml de hidroxid de sodiu 100%. Amestecul de reacție a fost încălzit până la 14O0C și apoi s-au adăugat 18,5 g (0,1 moli) de bromură de 2-fenetil. Amestecul de reacție a fost agitat timp de 4 ore. După finalizarea reacției, amestecul de reacție a fost turnat în apă răcită cu gheață. Produsul brut a fost obținut prin filtrare și recristalizat din eter de petrol (60 la 8O0C) pentru a obține cristale incolore de 4-anihno-N-fenetil piperidipure fentanil N-(l-ρenetil-4-piperidil)ρropionanilidă). În balonul cu fund rotund cu două gâturi, echipat cu pâlnie de egalizare a presiunii condensatorului și tub de gardă cu clorură de calciu, s-a luat o soluție de 28,0 (0,10 moli) de 4-anilino_N-fenetil piperidmă preparată în etapa II, în 100 ml de dicloroetan. La această soluție, 18,5 g (0,20 moli) de clorură de propionil s-au adăugat picătură cu picătură prin pâlnia de egalizare a presiunii, cu agitare continuă. După finalizarea adiției, amestecul a fost agitat în continuare timp de 1 oră. După finalizarea reacției, amestecul de reacție a fost spălat cu soluție de hidroxid de sodiu 20%. Faza apoasă a fost extrasă cu 2x100 ml de diclormetan. Extractul organic combinat a fost uscat pe sulfat de sodiu și concentrat pentru a obține fentanil brut. Produsul brut a fost recristalizat din eter de petrol (60-8O0C) pentru a obține cristale incolore de fentanil pur cu mp 82-830C.
 

Hedgie

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2022
Messages
10
Reaction score
18
Points
3
La naiba, tocmai mi-am amintit, nu Dioscorides a spus că "diferența dintre o otravă și un medicament este doza", ci Paracelsus...
 

beetlebb

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2022
Messages
35
Reaction score
28
Points
18
Brevetul menționează cel puțin 60 % de la început până la sfârșit. De la mol la mol sau să spunem gram la gram, ar trebui să obțineți aproape 1 g de fentanil pe 1 g de piperidonă HCl .

Începând cu 15,36 g piperidonă HCl
Fentanil MW: 336,479 gmol-1 HCl 371,932 gmol-1
0,1 mol = 37,1932 g
60% din aceasta este 22.3g

sper că acest lucru ajută
 
Last edited:

madmaximus

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 29, 2021
Messages
40
Reaction score
14
Points
8
Poate cineva să-mi explice dacă este necesar să fac fentanil brut în fentanil pur . Este rău dacă folosesc fentanil brut?
 

beetlebb

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2022
Messages
35
Reaction score
28
Points
18
Hei M, ce vrei să spui prin brut? ca la sfârșitul sintezei? este destul de curat la sfârșit, s-ar putea să mai doriți să zdrobiți cristalele în acetonă rece și să le filtrați prin aspirație. Dar, sincer, faceți cât mai puține manipulări. Nu lucrați niciodată singur și aveți naxalone în stand-bye.
sigur pentru albine
 

millionmind22

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Am nevoie de cineva care să mă poată aproviziona cu Fent brut. are cineva vreun contact care vrea să facă bani?
 

Teck Tonik

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 18, 2021
Messages
13
Reaction score
14
Points
3
Ce este fentanilul brut ?
 

Teck Tonik

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 18, 2021
Messages
13
Reaction score
14
Points
3
Cât de ușor este să faci fetty? Am fost interesat de acest proces de ceva timp, sunt un dependent care merge pe 10 ani de dependență și aș dori să știu cum din cauza reseans financiare. Nu sunt chimist și nici măcar nu am absolvit hs, asta fiind spus dacă aș putea să învăț că m-ar ajuta în mai multe moduri decât unul vă mulțumesc! 🔥🔥🔥🔥🔥
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18
De fapt, (conform wikipedia), fentanilul este aproape imposibil de fabricat într-un laborator ilicit, deoarece este un compus dificil de sintetizat. În comparație, producția de LSD este facilitată de mai mulți factori. Implicațiile sunt următoarele: Producția chineză de fentanil are loc în laboratoare guvernamentale sau sancționate de guvern
 
Top