Question Trebuie să furnizați o adresă pentru a cumpăra sudafed?

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Știu că trebuie să furnizați ID-ul pentru a cumpăra sudafed, ceea ce este destul de ușor de eludat prin utilizarea unei grămezi de ID-uri false la diferite farmacii. Dar cer, de asemenea, o adresă validă și verifică dacă persoana care spui că ești locuiește într-adevăr acolo? Nu cred că ar cheltui atât de mult timp și efort în acest sens, având în vedere cât de mulți oameni îl cumpără în mod legal, dar am auzit undeva că trebuie să le dai și adresa ta pentru a-l cumpăra. Deci, este adevărat?
 

lisadrown202

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 11, 2023
Messages
0
Reaction score
0
Points
3
Deleted

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Am vrut să spun la o farmacie, nu livrat la o adresă
 
View previous replies…

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
atunci când cumpărați sudafed (pastile care conțin pseudoefedrină) de la o farmacie, vi se cere și adresa la cumpărare
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Nu. Nu în SUA, dar te obligă să siOgYOUn pentru ea și să-ți arăți actul de identitate. O persoană în temeiul legii federale poate achiziționa nu mai mult de 3600 MG într-o zi și nu mai mult de 9000mg în 30 de zile consecutive, sau 7500 MG prin poștă. Majoritatea statelor au propriile legi privind vânzarea de pse, unele state nu permit achiziționarea fără rețetă și multe state au cantități mai mici în orientări. Văd că Indiana permite unei persoane . să cumpere 6100 mg PE 365 DE ZILE. Cu toate acestea, nu trebuie să cumpărați mai mult decât această cantitate pentru a fi examinată. Farmaciile sunt obligate să predea înregistrările prin intermediul unui ordin judecătoresc SAU al unei cereri din partea oricărei autorități de aplicare a legii.
 
Top