Question Laboratoare de gazare a cocainei?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Am citit cum cartelurile expediază metamfetamina de bază din Mexic, apoi o transformă în clorhidrat în SUA.

Mă întrebam dacă cineva poate răspunde de ce fac asta, dar și de ce nu se procedează la fel cu cocaina? Poate că este prea valoroasă per gram, poate că este prea multă bătaie de cap? Presupun că, oricum ar face contrabandă cu metamfetamină lichidă, ar putea face la fel și cu cocaina. Mi s-a părut că am citit că baza este mai ieftină decât clorhidratul, deci ar putea avea sens și din punct de vedere economic.

Ce părere aveți?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Metamfetamina de bază este o substanță uleioasă, iar cocaina de bază este un solid la temperatura camerei. Metanfetamina de bază fierbe la aproximativ 200°C, iar cocaina de bază la aproximativ 98°C.
Metamfetamina este o moleculă mult mai rezistentă decât cocaina, care se degradează rapid atunci când este expusă la condițiile atmosferice sub formă de bază. Ambele se dizolvă ușor în apă sub formă de HCl, așa că nu-mi pot imagina un avantaj pentru niciuna dintre ele. Baza este mai ieftină...🤔🤷 Cocaina bazică cântărește cu 10% mai puțin la scară moleculară. Teoretic, 100 g de bază se acidifică la 110 g HCl
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Meth, este meth, ei fac în Mexic localy, pentru a economisi timp, și pentru cumpărător forma de bază este mai bine.,Cocaina vine din păduri, sub formă de pudră gata preparată, timpul înseamnă bani și siguranță, dacă livrează tone, nu le pasă de forma sub formă de pudră sau lichidă, au deja relații bune pentru expediere,,,,,, Organizații, nu au timp să se joace cu baza de cocaină, să piardă timp și timpul oamenilor, și să piardă bani peo_ODoar peștii mici se joacă cu baza de cocaină sau o amestecă cu alte ingrediente, pentru a evita mirosul, și câinii.
 
Top