Question Cultura Claviceps purpurea/ergot: există cerere?

BioLab

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 23, 2023
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Bună ziua!

Am o cultură pură de ciuperci de ergot care crește chiar acum.
Întrebarea mea este: există o nevoie din partea acestei comunități pentru această ciupercă sau nu? Vreau să știu dacă ar merita efortul de a vinde cultura pură a acesteia.

Cel mai bun,
BioLab
 

BioLab

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 23, 2023
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Fwqbysnero

Miceliu curat care crește pe o placă nouă de o săptămână
 

pachemguy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 25, 2023
Messages
22
Reaction score
21
Points
3
Este uimitor, prietene, ceva ce am căutat de mult timp, cu siguranță, cer
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
11
Points
3
Aș spune cu siguranță că este solicitată, îmi amintesc că am citit despre ideea de a recolta alcaloizii pe care îi produce. Cred că problema este că oamenii vor găsi un eșantion în natură și apoi îl vor pune pe agar și vor încerca să îl revândă fără a găsi de fapt mai multe eșantioane și a compara producția de alcaloizi sau fără a investi timp pentru a crea generații și apoi pentru a alege cea mai mare producție de ergotamină / acid lirgic.

Cred că dacă oferiți eșantioane spre vânzare ar putea fi începutul a ceva măreț în fabricarea LSD.
 

BioLab

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 23, 2023
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Da, acesta este planul. Am o tulpină care poate produce alcaloizi pe secară, dar producția în mediu lichid nu este încă cea mai bună. Pregătesc mutageneza pentru a îmbunătăți randamentele. Ar trebui să văd rezultate mai bune în aproximativ 6 luni până la un an.
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
11
Points
3
Ați găsit eșantionul în natură sau v-a binecuvântat cineva cu unul?
 
View previous replies…

BioLab

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 23, 2023
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
A fost prelevată din sălbăticie
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
11
Points
3
Ați putea să creați un fir separat pentru a demonstra procesul pe care îl utilizați? Dacă preferați să păstrați confidențialitatea metodei dumneavoastră, ați putea totuși să ne împărtășiți progresele pe care le faceți?
 

BioLab

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 23, 2023
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Ei bine, puteți înțelege că, deoarece vreau să vând această tulpină la un moment dat, nu prea vreau să explic totul, dar aș fi totuși bucuros să fac un fir separat despre cum progresez. Voi vedea cât de multe detalii vreau să pun acolo!
 
Top