Question Bisq descentralizat fiat->BTC - care este cea mai sigură metodă de transfer de fiat în BTC

lexicon_84

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 5, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, mă întrebam confidențialitatea și eficiența software-ului Bisq într-un sens de afaceri - am dificultăți în a găsi modalități sigure de a transfera fiat la btc de la care pot mai ușor "tumble" prin non-KYC btc la monero schimburi. Este Bisq (P2P trading) o modalitate sigură de a primi BTC din contul bancar fiat care are identitate fără spyware KYC servere de schimb, cum ar fi kraken ? Dacă nu, există alte opțiuni viabile de la un cont bancar pentru a primi BTC? Care este metoda dvs. preferată de fiat->BTC sau eventual direct fiat->XMR.
 

kotkata

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
May 27, 2023
Messages
15
Reaction score
12
Points
3
Cred că Bisq nu este o soluție rea.
Platforma este sigură și vă permite să cumpărați criptografie fără KYC.
Într-un fel, este similar cu un serviciu de escrow:
1. Vânzătorul și cumpărătorul fac un depozit;
2. Cumpărătorul efectuează plata către vânzător
3. Vânzătorul transferă cripto
În afară de detaliile de plată, cumpărătorul și vânzătorul nu știu nimic unul despre celălalt de pe platformă. Cu toate acestea, există o limită cu privire la suma pe care o puteți cumpăra pentru prima tranzacție și aveți nevoie de cripto pentru depozit pentru a face o achiziție. Prețurile nu sunt întotdeauna excelente, dar din când în când apar oferte bune.

În ceea ce privește confidențialitatea, l-aș evalua ATM>Bisq>Binance și alții. În orice caz, ați putea dori să faceți coinjoin sau un tumbler după ce le cumpărați cripto.
 
Top