Question Amfetaminăconsistența uleiului

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Bună ziua,

Deci, am făcut un mic experiment ieri.

Am deschis distilat amfetamineoil meu, ceea ce am meam prin aceasta este că.

Am turnat amfetamineoil meu într-un pahar mare, a pus-o sub un fumehood și a început distilarea de ipa.

Punctul de fierbere a început la ~84c și când a depășit 90 m-am oprit atunci toată ipa s-a evaporat.

Întrebarea mea este următoarea: consistența amfetaminoilului este ca a surpei și foarte lipicioasă.

Culoarea s-a schimbat de la galben transparent strălucitor la whisky de stejar foarte închis.

Ar spune cineva cu experiență de primă mână cu amphetamineoil distilat în vid că acest lucru sună aproximativ corect?

Cu cele mai bune considerații
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Probabil vă referiți la baza murdară de amfetamină în alcool izopropilic.
Dacă ați scos ips+amină după reacție și ați evaporat doar ips, aveți o bază murdară.

Desigur, dacă ați primit săruri de amfetamină, atunci cea mai mare parte a murdăriei a rămas în alcool și acetonă de spălare.

Pentru a obține o bază distilată, trebuie să distilați baza fracționat. Uleiul de amfetamină poate fi distilat cu vapori de apă.
Dacă nu aveți un echipament precis de distilare fracționată, dar doriți să obțineți un ulei curat cu un conținut de amfetamină apropiat de 100%, atunci trebuie să dizolvați uleiul murdar în apă și să faceți nivelul PH-ului 5,5-6 și să clătiți cu un solvent nepolar. Apoi alcalinizați și selectați uleiul, extrageți și evaporați extractantul.
Combinați tot uleiul și distilați fie cu abur de apă, fie cu vid.
De ce efectuăm extracția acid-bază?
Deoarece baza dvs. conține nu numai ulei de amfetamină, ci și alte uleiuri care vor fi distilate împreună cu uleiul A, veți ajunge la impurități rafinate și ceva amfetamină, iar compoziția uleiului nu va corespunde purității dorite.
Cea mai pură bază de amfetamină este un ulei aproape transparent cu un ușor miros de pește.
Toate celelalte mirosuri, dacă sunt prezente, sunt de descompunere a produsului sau impurități.
Nu depozitați uleiul de amfetamină în aer, în aer acesta se oxidează la carbonat.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Dublez ceea ce a spus Hank despre culoare, mi-a luat ceva timp să ajung la o amfetamină relativ pură distilând uleiul de două ori, iar culoarea este albă/transparentă. Nu pot găsi nici măcar galben în el.

Pentru distilarea uleiurilor calea scurtă este excelentă, înainte de aceasta am folosit un răcitor cu aer, deoarece temperatura camerei este mai mult decât suficientă pentru a condensa vaporii uleiurilor. Cu cât echipamentul este mai mare, cu atât pierderile sunt mai mari, cu excepția cazului în care, desigur, produceți kilograme de ulei A. Doar un exemplu de pierderi, odată am distilat aproximativ 40 ml de ulei dintr-un balon de 1 l, l-am golit cât de mult am putut până la ultima picătură și m-am gândit că aș putea să-l clătesc cu niște băuturi acidulate, fără să irosesc uleiul lipit pe pereți. Am băut cam 1/3 din el maxim și am avut un rush foarte puternic, practic prea mult în toate sensurile cuvântului.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
@Hank Schrader

Mulțumesc pentru răspuns, foarte elaborat, îl apreciez.

Am acces și la distilarea fracționată cu vid, dar mi-am stricat accidental răcitorul Liebeg, așa că aștept unul nou.

Motivul este că am vrut să văd ce se întâmplă dacă aș distila într-un recipient deschis, în comparație cu distilarea în vid.

Salutări
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Folosiți un Liebeg cu un claisen în vid la sfârșit? Dacă da, este posibil ca lungimea coloanei dvs. să fie prea mare. uleiurile volatile se distilează bine pe cale scurtă.
 
Top