Alertă. Nu utilizați SIM.

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
În același timp în care am scris acest post, am primit niște informații lowkey despre exp ușor 0 / zi pentru SIM.
Este suficient să vă trimiteți 1 SMS cu cod de sarcină utilă pasivă și expeditorul va avea acces să audă toate lucrurile care se întâmplă în jurul telefonului dvs.
Nu veți primi nicio notificare, nici măcar sms-uri, este ascuns.
După trimiterea sms-ului, *hackerul* primește un apel și poate auzi non-stop traficul audio din dinamica telefonului dvs. (timp de aproximativ 1 oră)
Testat pe cont propriu și a fost șocat.
Sfaturile:
1. Nu vorbi cu nimeni despre afaceri atunci când orice telefon este în aceeași cameră cu tine!
2. Nu spuneți niciun cuvânt triger care poate prinde cu lucruri ilegale.
3. Actualizați-vă telefoanele imediat după ce vine o nouă actualizare.

(Testat pe rețeaua gsm ucraineană, de la cele 2 telefoane ale mele)
Dar chiar funcționează în orice țară, dar în la frontiere.
 

TryHard4Ever

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 3, 2024
Messages
11
Reaction score
9
Points
3
Ne puteți oferi un tutorial pentru a crea acest lucru?
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Singurul lucru despre care am auzit sunt așa-numitele "sms-uri silențioase", care au rolul de a localiza telefonul prin intermediul sistemului radio, fără GPS sau altceva.

În funcție de țara în care vă aflați, poliția poate investiga doar timp de (nu sunt sigur) 2 luni.
Dacă nu aveți prea multe de ascuns, curățați-vă aparatul și dispozitivele multimedia și ar trebui să fiți în regulă dacă vă țineți picioarele nemișcate în următoarele câteva săptămâni pentru a evalua situația.

Pe lângă faptul că nu este posibil să vă urmăriți telefonul direct 100% pe locație cu această metodă.
 

pshcrmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
58
Reaction score
13
Points
8

imo. acest lucru nu este cu adevărat face o diferență. sfatul meu ca nu profesionale, dar la fel de bine nu un n00b va fi:

- root telefonul, care vă oferă acces la setările SU, și apoi puteți schimba mult mai multe setări și informații care este destul de ușor de obținut pentru oricine care are un pic de competențe IT.

- verificați toate setările de conectare! ( asigurați-vă că nu aveți porturi deschise, dezactivați GPS-ul și alertele de canal (cum ar fi mesajele de dezastru sau de urgență)

- verificați și dezinstalați toate aplicațiile inutile și dezactivați toate permisiunile și rapoartele automate ale aplicației pe care o utilizați

- nu sunt sigur de asta, dar, folosind eSIM fals sună mai bine decât folosind SIM normal
 

pshcrmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
58
Reaction score
13
Points
8
PS. se pare că LoRa Meshtastic poate fi o alternativă bună de comunicare în viitor, sau un purtător de pitici de modă veche ;)
 

CrazyMarliey23

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 6, 2023
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
este meshtastic ceva de genul walkie talkie, esim este o alternativă bună prea
 
View previous replies…

pshcrmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
58
Reaction score
13
Points
8
yup, este ceva de genul unei încrucișări între walkie-talkie sau radioamator și telefonul mobil. sistem de comunicare descentralizat în afara rețelei :)
 

pshcrmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
58
Reaction score
13
Points
8
și configurația de bază este destul de ieftină imo. :>

.^_^.
 
Top