Despre modul de sinteză a metilfenidatului

untryrgos

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 19, 2024
Messages
17
Reaction score
11
Points
3
Bună ziua băieți, vreau să împărtășesc câteva experiențe despre Ritalin. îmi cer scuze pentru engleza mea slabă și pentru experiența mea mai mică. recent, am sintetizat cu succes metilfenidat din acid Ritalin. este un mod ușor.
În primul rând, am adus 75 de grame de acid Ritalin din China, deoarece este o substanță legală și nimeni nu o va observa.
Apoi am preparat 500 ml soluție de metanol-hcl folosind un mod simplu, doar a trecut clorura de hidrogen în metanol până la saturație. nu utilizați soluția de apă, deoarece va reduce randamentul sau reacția nu se va întâmpla Asigurați mediul uscat este important. puteți utiliza sita moleculară pentru a usca acestea.
Amestecați acestea împreună într-o sticlă cu condensator de reflux cu agitare puternică. încălziți rm 40-45 grade celsius, deoarece temperatura mai ridicată va permite metanolului și hcl să reacționeze și să crească apa. acidul Ritalin se dizolvă doar parțial, dar nu vă faceți griji că. Reacția va avea loc și va dizolva tot acidul.
După două zile de reacție.va apărea sarea.puneți rm și sarea într-un loc cald pentru evaporarea întregului solvent.uscați rm și recristalizați folosiți apă .nu încălziți metilfenidatul pentru a-l usca.
La doza adecvată, efectul este lin și liniștit poate pentru că am ADHD.
 

Attachments

  • isuwpJ9vVf.jpg
    isuwpJ9vVf.jpg
    5.3 MB · Views: 200

HewHiSt

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 19, 2024
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Hei, cum pot găsi un furnizor de acid ritalin în China?
 

untryrgos

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 19, 2024
Messages
17
Reaction score
11
Points
3
Am găsit o companie Wuhan. câteva companii îl pot produce. le puteți găsi pe un site numit chemical book. de asemenea, am găsit că îl vând pe Alibaba, doar căutați cas19395-41-6 (α-fenilpiperidină-2-acid acetic).
 
Top