Question Despre Crystal Meth Reaction

DanteFox

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua tuturor,

Încerc să fac meth prin metoda Shake'n Bake. Am încercat de câteva ori să o fac. Dar există o problemă se întâmplă întotdeauna cu reacția. Reacția nu a avut loc niciodată. Eu nu știu de ce?

Metoda mea este despre. Adăugarea nitratului de amoniu (o ceașcă) și a pastilelor de pseudoefedrină (3 sau 4 cutii), apoi se toarnă în benzen sau etanol.

Din păcate, nu am niciunul dintre aceste lucruri în orașul meu; Coleman fuel sau Starting fluid.

După aceea adaug o dungă de Litiu. Și leșie (1/4 cană). Dar chestia este că știu că reacția începe imediat. Dar în cazul meu nu este așa. Nu se produce nimic, Așa că trebuie să știu unde este problema! De la prima dată când am făcut reacția. A funcționat!!! Am folosit Kerosone atunci.

Am afumat pulberea doar punând vasul în congelator fără a folosi gaz HCL. După ce am filtrat doar lichidul.

Deci, în concluzie, Întrebarea mea este cum se va întâmpla din nou reacția folosind doar instrumentele mele limitate și sărace lol.
 

Multivitamin

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 12, 2023
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
Ei bine, aveți nevoie de un solvent pe bază de hidrocarburi, cum ar fi Coleman/toluen/xilen/kerosen. atunci când metamfetamina se bazează pe NaOH în sticlă, aceasta vrea să treacă la solventul pe bază de hidrocarburi, nu la etanol. nu am folosit niciodată benzen, deci nu știu nimic despre acesta, dar țineți cont de faptul că și puțină apă în sticla de reacție poate opri reacția.Asigurați-vă întotdeauna că solventul pe care îl alegeți este cât mai uscat posibil, atât amoniacul gazos, cât și NaOH din sticlă sunt bazice, atunci când presiunea din sticlă crește, aceasta va bazifica efedrina hcl în efedrină freebase, astfel încât reacția să poată avea loc. eu aș rămâne la kerosen. ați încercat lichidul pentru brichete zippo, acesta este probabil cel mai disponibil solvent în majoritatea țărilor pentru acest lucru.

Țineți cont de faptul că utilizarea magazinului de hardware ca sursă de solvenți și acizi poate duce la rezultate de slabă calitate ale produsului.Shake and bake este o metodă care are potențialul de a face un produs contaminat.Dacă aveți o sursă bună de efedrină, încercați în schimb reacția clasic birch prin condensarea amoniacului anyhydrous.It va face mult mai curat produs decât s / b vreodată ar putea
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Metoda pe care o menționați este teribilă și puțin probabil să funcționeze. Aveți un link către metoda reală? Dacă nu extragi pastilele, tot amidonul din ele va strica totul. Am citit 100 de variante de metode și niciuna dintre ele nu era atât de clandestină. Am de gând să notez cum să-ți otrăvești prietenii cu Sudafed nereacționat și litiu 😅. Am văzut că topicul e vechi, dar am răspuns deja și așa a trebuit să merg cu el. My 😞
 
Top