Looking for a vendor Un început.. Dar încă am nevoie de ajutor

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Am cumpărat un kit complet de distilare și acum am tot echipamentul principal necesar pentru a începe experimentele, dar încă nu știu de unde să încep. Ar trebui să încerc P2NP---->P2P------>Meth?

Sau ar trebui să încerc să sintetizez mai întâi ceva de genul Mefedrone?

Ar putea cineva să-mi ofere un precursor solid pe care să-l pot produce și care să mă îndrepte în direcția cea bună sau are cineva o metodă bună de a produce nitroetan?

Am încrederea de a urma instrucțiuni bine scrise și ghiduri video dacă cineva poate ajuta un frate afară!???? Am o nevoie disperată de a-mi continua experiența în chimie.
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Vă interesează?

Chiar vreau să învăț să fac ceva util care să nu fie prea complex sau ceva din care să pot face o formă de profit.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Bună ziua. Îmi cer scuze pentru un răspuns lung. Vă recomand să începeți cu 4-MMC deoarece este o sinteză destul de ușoară și are un randament bun, ieftin de produs. Ce precursori aveți? Puteți deschide Listing și să căutați tot ce aveți nevoie.
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Mulțumesc pentru răspuns, G.
Sunt cu siguranță interesat să fac 4-mmc, dar vreau să fac eu însumi 4-metilpropiofenona în loc să o cumpăr online.

De asemenea, am o întrebare cu privire la acest precursor, este 2-iodo-4-metilpropiofenona practic la fel ca 2-bromo-4-metilpropiofenona și pot fi utilizate ambele pentru obținerea 4-mmc?

Voi urma ghidul video de aici în scurt timp pentru 2-iodo-metilpropiofenonă și vă voi anunța cum procedez.

Mulțumesc
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Da, doar halogen diferit, reacția este aceeași (mecanism). Iodul, în teorie, ar trebui să fie mai bun pentru această reacție.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Mai ieftin să cumperi decât să faci. Dacă o faci mai ieftin decât o vinzi, ai nevoie de echipamente industriale speciale.
Da, dar iodocetona este mai instabilă în timpul depozitării, se obține un randament mai mic din aceeași cantitate de iodocetonă decât din bromocetonă (calcul molar). Iar prețul este mai mare.
Totul este simplu acolo, principalul lucru este să separați bine pulberea de cupru la sfârșitul reacției.
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Dacă vă aflați în SUA, am o piață pentru CAS#96-48-0 de aproximativ 2 200 de litri pe lună și o listă de așteptare de 5 000 de litri în acest moment. Dacă ați putea face acest produs pentru noi în SUA, ați deveni un om foarte bogat foarte repede.
 

MrPiolska

SCAM
New Member
Joined
Sep 10, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
4mmc este foarte ușor de făcut, nu este nevoie de echipament special 2-iodo-4-metilpropiofenonă Se poate face în cuptorul cu microunde și 4mmc în sticle de vin, ceea ce este o adevărată pauză rea
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Cred că vorbim despre două lucruri diferite. Eu vorbesc despre GBL.
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Se întâmplă să știți cum se face, ce calitate produce, sunteți în SUA prin orice chan. În momentul de față pot obține orice îmi doresc în afară de asta.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Ți-am trimis sinteza, dacă este făcută corect, face un produs neted cu miros chimic zero. Doar sărat.
 
Top