Question Câteva întrebări referitoare la cocaină și la modul de tăiere a acesteia

sorcerer

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Aug 19, 2022
Messages
13
Reaction score
11
Points
3
Hei, băieți,
aceasta este prima mea postare și sper că nu am eșuat să văd aceste întrebări deja răspuns undeva altundeva. Mulțumesc anticipat pentru orice ajutor și acest forum în general, este o adevărată plăcere să trec prin tot acest conținut de calitate aici pe forum!

Acum la întrebarea/problema mea. Din fericire, așa cum sunt eu și prietenii mei, am fost capabili să vedem și să folosim cocaină în Columbia, cocaină foarte bună dintr-o sursă de încredere. Eu sunt un consumator mai ocazional de cocaină și fac doar cocaină foarte bună pentru standardele europene. Înainte de a vizita Columbia, așa-numita "solziță de pește" era preferata mea, părea suculentă și fiecare test pe care l-am făcut (teste rapide și, de asemenea, controlul energiei) mi-a spus că este foarte pură (am trimis eșantioane de control al energiei care conțineau 85-95% cocaină fără a fi găsite tăieturi - cel puțin nu tăieturi active sau cunoscute). Am fost foarte mulțumit, la fel și clienții mei și toți ceilalți, de calitate.

Cu toate acestea, în Columbia am văzut, de asemenea, această cocaină cu solzi de pește, dar ceea ce mi-a atras cu adevărat atenția a fost cocaina mai mată, care nu semăna atât de mult cu solzii de pește. Alcoolul era mult mai curat. Avem un prieten columbian care nu se prea ocupă de afaceri, dar care spune că există o diferență care afectează în principal cocaina europeană (sau orice cocaină exportată în general). Chiar nu am vrut să îl cred, chiar dacă știam că se întâmplă ceva.

Acum câteva zile căutam informații cu privire la acest lucru și am găsit un vânzător din Regatul Unit care vinde exact marfa care pare să fie tăietura. El o numește "imitată", ar trebui să facă cocaina ca solzii de pește pe care toată lumea vrea să îi aibă și care are aceleași efecte + poate crește high-ul. De asemenea, o promovează ca fiind nedetectabilă prin controlul energiei și, de asemenea, după o spălare, ar trebui să mai rămână 80-90% din întregul produs dacă este tăiat 1:1. Ei oferă, de asemenea, ceva numit supermix. Și multe alte tăieturi pentru a manipula optica cocainei la un stil mai favorizat în Europa.

Am dat baserilor o parte din marfa noastră netăiată, au fost șocați și ne-au spus că de mult timp nu au mai avut un high atât de curat. Deci, întrebările mele sunt:

Are cineva idee ce anume folosesc pentru a o tăia?
Cum obțin aspectul de solzi de pește?
Cum poate o spălare de cocaină nu se spală că se taie din ea?
De ce nu poate controlul energiei să o detecteze?

Sau sunt eu doar un idiot? Sper că nu, dar poate voi îmi puteți spune haha

Salutări amabile, vrăjitor
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,740
Points
113
Deals
1
Bună
Bănuiesc ce substanță folosesc, dar nu vreau să scriu aici pentru a promova această metodă. Nu există nicio substanță anorganică, care are efecte stimulente și care nu poate fi detectată de echipamente analitice moderne, cum ar fi GC-MS. Probabil că acest vânzător minte.
prin presarea pulberii de clorhidrat de cocaină
substanță cu aceleași proprietăți chimice.
Ce este controlul energiei??
 

sorcerer

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Aug 19, 2022
Messages
13
Reaction score
11
Points
3
Mulțumesc pentru toate informațiile, apreciez foarte mult acest lucru!

Am, de asemenea, o idee, aș DM-l la tine. Mi-ar plăcea să aud părerea ta!


Și eu m-am gândit la asta.


Este suficientă doar aplicarea unei presiuni? Am văzut cocaină presată prost, care era solidă, dar nu avea acea textură de ardezie / solzi de pește.


Este unul dintre cele mai populare servicii din Europa pentru a vă verifica drogurile. Vedeți mai multe aici -> https://energycontrol-international.org/
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,740
Points
113
Deals
1
Le cunosc =) Acest laborator este postat în lista de laboratoare recomandate (secțiunea Analitycal Chem).
Da, în cazul în care această coca suficient de pură sau recristalizată într-o fabricație
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,740
Points
113
Deals
1
Am văzut o mulțime de cocaină pură 95%+ fără aspect de solzi de pește, cred că depinde de procesul de formare. Atunci când se cristalizează sarea de cocaină, un timp de răcire mai mare dă acest aspect, cred. Este doar sugestia mea.
 

idontknownose123

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
12
Reaction score
0
Points
1
Timpul de răcire ar trebui să fie după presare? În matriță cu solventul înainte de procesul de uscare?
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,740
Points
113
Deals
1
Bună ziua, ce vreți să spuneți? Îmi pare rău, nu înțeleg pe deplin ce vreți să întrebați.
 

idontknownose123

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
12
Reaction score
0
Points
1
Vreau să o recristalizez pentru a avea aspectul de solzi de pește. Dacă am de gând să reprim, ar trebui să fie timp de răcire după?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,740
Points
113
Deals
1
Nu trebuie să o încălziți.
 

Waterman9723

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 24, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Hei, poți să-mi trimiți un mesaj într-un DM cum păstrezi aspectul de solzi de pește atunci când tai?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,740
Points
113
Deals
1
Politica BB Forum este în contradicție cu orice tăietură. Experții nu dau astfel de sfaturi. Vindeți produse pure.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Este o noțiune interesantă și competitivă cu teoria pe care am considerat-o adevărată, dar meritul teoriei dvs. constă în fizica solidă. La fel ca atunci când o persoană recoace oțelul, lăsându-l să se răcească încet, moleculele ar avea timp să se normalizeze și să excludă defecte precum moleculele lipsă din structura rețelei. O structură cristalină mai uniformă ar avea în mod evident un aspect mai strălucitor. Este ceva ce mă întreb de ceva vreme. După ce am citit despre reacția mediată de microunde și despre oscilația și alinierea dipolară cauzată de radiațiile cu microunde... dacă am pulverizat cocaina doar pentru o secundă, menținând orientarea dipolară a tuturor moleculelor, nu ar face-o să arate incredibil de cristalină și strălucitoare?
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,740
Points
113
Deals
1
Sună a science fiction (despre cocaină). =)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Îmi place o bună teorie a conspirației
6ZkrKADzS0
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,740
Points
113
Deals
1
Am înțeles ideea dvs., dar sunt aproape sigur că nu va funcționa așa cum doriți.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Corect. Pentru că microundele oscilează de 900 -2500 de ori pe secundă și încercarea de a face moleculele să se oprească nu este nici măcar imaginabilă, dar ce zici de un câmp electromagnetic care nu oscilează? Dacă aș fi crezut că este fezabil, aș fi încercat deja. Microundele pot face niște reacții impresionante șic5x mai rapide, dar problema este că trebuie să ai un cuptor cu microunde special. Majoritatea cuptoarelor cu microunde, dacă le setezi la 60,% putere, în loc ca un cuptor cu microunde de 1200w să emită 720 wați, el doar face cicluri, 100% putere timp de 6 secunde și apoi oprit timp de 4. Asta nu funcționează bine deloc, poate că ai putea pune un reostat sau o rezistență variabilă / potențiometru pe magnetron, dar dacă ai de gând să faci toate astea, ai putea
la fel de bine să folosiți un osciloscop și un op și astfel puteți reduce
frecvența la 900hz și să eliminați reostatul. Probabil voi aștepta până când voi ști puțină chimie convențională, pentru a face asta
Lucrul pe care nu l-am menționat este teoria concurentă despre luciul cocainei. Aceasta este că hidrogenul, deși este un gaz, este un metal. Este împreună cu metalele alcaline din tabelul periodic. De asemenea, recent, oamenii de știință au creat hidrogen metalic elementar prin stoarcerea sa într-o menghină de diamant și teoretizează că giganții gazoși au în centru hidrogen metalic lichid și solid. Metalul este strălucitor, dar dacă schimbați ionii H+ (PH-ul, DAR NU APĂ), atunci C-hcl rămâne disociat ca cocaină 1+, H+, OH- și Cl-, nefiind astfel un halogenură metalică și neavând proprietăți metalice în condiții atmosferice 🧑‍🔬💩
 

sorcerer

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Aug 19, 2022
Messages
13
Reaction score
11
Points
3

Mulțumesc. Sună chiar logic pentru cineva ca mine, care nu prea este pasionat de chimie.
 
Top