rubarzan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 24, 2023
Messages
17
Reaction score
6
Points
3
Bună ziua, profesori, vă rog să răspundeți. De ce se udă clorhidratul de morfolină în interiorul recipientului sigilat? Există o modalitate de a usca permanent clorhidratul de morfolină?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Pentru că este higroscopic și absoarbe apa Trebuie să îl încălziți astfel încât să elibereze apa și să încălziți borcanul dacă sperați ca acesta să rămână uscat (ceea ce este ciudat, deoarece este lichid. De asemenea, prezența unui gaz inert ar ajuta
 

rubarzan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 24, 2023
Messages
17
Reaction score
6
Points
3
Gazul heliu este disponibil și ieftin. Vă rog să-mi spuneți cantitatea și modul corect de a face acest lucru. Mulțumesc.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Heliul este greu pentru că este mai ușor decât aerul. Vreți ceva mai greu, astfel încât să cadă în borcan, argonul este standardul, dar dioxidul de carbon ar funcționa pentru 0 dolari
 

rubarzan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 24, 2023
Messages
17
Reaction score
6
Points
3
Vă mulțumim și vă mulțumim foarte mult
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Doar punând câteva pachete de siliciu în cuptor și uscându-le foarte bine (sau orice deshidratat) și lipindu-l cu bandă adezivă pe capac ar fi probabil suficient pentru a usca aerul, presupunând că ați început cu morfilonă uscată
 

rubarzan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 24, 2023
Messages
17
Reaction score
6
Points
3
Vreau să fie uscat atunci când livrez clientului pulberea de clorhidrat de morfolină în saci de 500 g. Aceștia testează produsul cu degetele și regretă achiziția după ce ating morfolina și sunt uzi. Este gazul co2 o soluție bună?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Da, nici mie nu-mi place când cocaina mea este umedă. Cumpăr 3,5 g și după ce las punga deschisă peste noapte s-ar putea să fie 2,75 sau 3. Am plătit 50 sau 75 de dolari pentru apă.
În locul meu, aș ține-o în pungi cu capacul deschis într-un loc cald și uscat timp de câteva ore. Cum ar fi o tavă de prăjituri în cuptor, cât mai jos posibil, timp de câteva ore. O altă alternativă este un pachet desicant. Acestea pot costa 0,02 dolari bucata. Fabricate dintr-un filtru de cafea sau dintr-un pliculeț de ceai păstrat. Ar putea avea sare gemă, sare Epsom, argilă din curte, orez.... Aș putea numi cel puțin încă 10 lucruri doar puneți-le în cuptor la foc mic sau în alt loc care este cald pentru câteva ore, astfel încât toată umiditatea să fie expulzată și adăugați-le în pungi. Nu faceți pungi în zilele ploioase, dacă puteți evita. Verificați umiditatea relativă și încercați să lucrați când aceasta este scăzută
 
Top