Question 3MMC vs 4MMC miroase?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Am început să urmăresc un documentar despre 3MMC, iar un dealer a afirmat că acesta nu are mirosul tipic de "pipi de pisică" al 4MMC și că unii oameni preferă 3MMC din acest motiv.

Este adevărat acest lucru? 3 MMC nu are miros sau are un miros foarte mic în comparație cu 4MMC?

Care este cauza mirosului de 4MMC? Presupun că este un produs secundar format în timpul sintezei?
 

hotelier

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 19, 2023
Messages
5
Reaction score
5
Points
3
Este adevărat că 3-mmc miroase mult mai puțin decât 4-mmc aka Mephedrone. În afară de aceasta, miros complet diferit:

În ceea ce privește 3-mmc, cel mai apropiat lucru care îmi vine în minte este un anumit tip de tencuială medicală (marca germană "Leukoplast" ;))

În ceea ce privește mirosul de "pipi de pisică" al 4-mmc:
Folosesc meph din 2009 și trăiesc cu pisici de mai mult timp și, tbh, pentru mine pipi de pisică este o analogie care nu mi-ar fi venit niciodată în minte... ;)

Meph-ul autentic de dinainte de interdicție (cristale albe strălucitoare asemănătoare zahărului) avea în cea mai mare parte mirosul pe care îl au anumite bilete de tren sau extrase de cont, atunci când sunt proaspăt scoase din imprimantă (nu o imprimantă de acasă sau de la birou, aici vorbim de bancomate/terminale de bilete publice).
Adăugați apoi o ușoară adiere de clor (pentru piscine) și ați ajuns acolo!

...probabil niște reziduuri de precursori sau solvenți de re-Xing (pe care nu pot să le precizez), pentru că după ce se face o recristalizare corespunzătoare nu mai rămâne aproape deloc miros.


În ceea ce privește toate meph-urile post-ban pe care am ajuns să le încerc de atunci, mirosul pe care l-am descris mai sus a fost de cele mai multe ori umbrit de mirosuri agresive de tip curățător de canalizare, plus reziduuri ale oricărui solvent care a fost folosit în synth, plus acea înțepătură lacrimogenă de brom amar/piper :/
 

Methylated

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 11, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
^ Ca mai sus,
Dar multe dintre loturile Meph pe care le-am avut în trecut au venit cu un miros de plăci de circuit. Plăci de circuit arse, dacă asta are sens.
 

MMCHAMSTER

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 16, 2023
Messages
8
Reaction score
13
Points
3
în ultimii 7 ani, toate 4-MMC pe care le-am cumpărat aveau un miros de pipi de pisică ca în 2011, dar efectele au dispărut, iar 3-mmc nu are acest miros și, de asemenea, nu este bun în opinia mea, a existat o perioadă pe care mi-o amintesc în 2012 în care oamenii vindeau 4-MEC ca înlocuitor, rahatul acela a fost bun timp de 30 de minute :)
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Vă înșelați cu toții. 3-MMC și 4-MMC miros la fel la o puritate de 98%+
Orice metcatinonă murdară poate mirosi a "pipi de pisică" din cauza resturilor de bromocetonă nereacționată.
4-MMC pură, cristalină, miroase a produse farmaceutice.
 

hotelier

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 19, 2023
Messages
5
Reaction score
5
Points
3
Da, după cum am afirmat, după ce am făcut un re-X corespunzător pe 4mmc, abia dacă a mai rămas vreun miros/gust... totuși, majoritatea clienților nu fac asta, așa că aș spune că atât întrebarea, cât și răspunsurile au legitimitatea lor aici...

+Cu toate acestea, chiar și cele mai curate 4 mmc pe care le-am primit în 2009/2010 aveau mirosul distinct descris mai sus, care era complet absent chiar și în cele mai murdare loturi de 3 mmc pe care am pus vreodată mâna (acestea erau extrem de amare și dezgustătoare, dar nu miroseau deloc a urină de pisică/placă de circuite/imprimantă de bilete/clor/ștergător de canale)

Poate că 2b4m vs 2b3m diferă deja semnificativ în ceea ce privește mirosul? Nu am intrat niciodată în contact cu chestia asta... ;)
 
Top