240% randament de amfetamină... ce se întâmplă!?

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Am sintetizat recent două loturi de amfetamină cu randamente mult mai mari decât ar trebui să fie. ambele au un miros destul de puternic, iar consistența amfetaminei uscate imediat după sinteză este foarte tare, cu o textură asemănătoare zahărului.

randamentul unui lot a fost de 18,16 g, când ar fi trebuit să fie de cel mult 4,52 g.

ce ar putea fi greșit?


mai multe detalii:

am făcut o spălare cu acetonă uscată pentru 9g din acest lot pentru a vedea ce diferență s-ar face, dar a existat doar o scădere de 0,5g în greutate după aceea. (amfetamina unuia dintre loturi avea o culoare gălbuie care a dispărut după spălarea cu acetonă, dar mirosul, deși ceva mai slab, era încă acolo).

Încă trebuie să fac o extracție A/B, dar chiar și așa pare că ceva a mers clar prost cu un randament atât de mult mai mare decât în mod normal.

ceea ce este ciudat este că atunci când am testat amfetamina (sau cel puțin ceea ce ar trebui să fie amfetamină) cu 3 tipuri diferite de teste reactive, a fost pozitiv pentru amfetamină pe toate 3. (deși rezultatele testului marquis au fost foarte slabe, culoarea maro a apărut încă).
de asemenea, testele nu au arătat prezența altor produse.

un alt factor care ar putea interveni în această problemă este că p2np pe care l-am folosit ar fi putut fi contaminat cu bisulfat de sodiu, deoarece am încercat să-l purific folosind bisulfat de sodiu (din greșeală, în aceeași cantitate ca și p2np-ul pe care îl aveam) și apoi făcând o recristalizare. pentru a contracara acest lucru, am făcut poate încă 2 recristalizări, p2np-ul rezultat fiind galben deschis și cu un miros slab, în timp ce înainte era invers.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Poate cineva să confirme dacă ceea ce am eu este de fapt amfetamină?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
De asemenea, dacă este relevant, am folosit acid fosforic la precipitarea amfetaminei
 

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
Poate că a fost contaminat cu bisulfat de sodiu. Este higroscopic? Pentru că atunci și oxidul de hidrogen (apa) poate ajunge în el.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Nu cred că bisulfatul de sodiu este deosebit de higroscopic. dar nu știu.

ați mai auzit vreodată să se fi întâmplat asta?
 

hoboking

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 13, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
gustați produsul, dacă are un gust sărat, atunci este vorba în principal de sodiu. ați folosit naoh pentru basificare?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
da. nu voi consuma încă acest lucru.
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
După ce reacția este terminată, distilați toate reziduurile și apoi, citiți baza acidă, citiți forumul, toți banii sunt aici, citiți doar!!!! Dacă reacția nu este terminată, sau ați făcut o greșeală cu baza de extracție,, după ce reacția este terminată, lichidul va arăta lăptos, fără nici o urmă de aliuminiu, și fără nici un miros urât, trebuie să distilați,, după prima etapă de reducere,, răspuns pentru dvs. apoi toți reactivii se vor măsura corect, nu veți avea mirosuri urâte, deloc.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Folosesc borohidridă de sodiu pentru reducție, deci pot exista unele diferențe
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Cu ani în urmă, am făcut A&B în ulei A la o temperatură de îngheț, doar 6 picături, iar gaura s-a umflat ca o ciupercă albă și groasă ca înghețata
Nu a fost cel mai bun produs, dar treaba..
 

stim2023

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Numai pentru amalgam ar putea fi vorba de izopropoxid sau hidroxid de aluminiu. Dar nu sunt sigur că pot spune că unul este foarte higroscopic și se va întări în timpul funcționării, apoi va deveni o sare păstoasă. Acesta ar putea fi rezultatul folosirii părții polare a amestecului de reacție mai degrabă decât a stratului organic. Doar speculații
 
Top