Question 🙏 Vă rog să mă ajutați să intru în producție și sinteză💊

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
47
Points
18
Hei, sunt nou pe acest forum și sunt foarte fericit că am găsit în sfârșit oameni care au cunoștințele pe care le căutam!

Deci, am deja aproape terminat o presă de pastile cu matriță, am produs dmt cu succes am extras concentrate de iarbă, am amestecat lean etc. și scopul meu este să înțeleg și să intru în producția / sinteza diferitelor substanțe.

Cred că pentru început, după producerea dmt, cel mai bun pas potențial ar fi să încep să produc 4mmc, deoarece "sinteza ușoară" pe care am găsit-o aici este, în opinia mea, cea mai bună modalitate de a intra în producția unei substanțe cu o cerere mare și doar câțiva furnizori.

Întrebarea mea este, există ceva ce ar trebui să produc mai întâi înainte de a mă apuca de 4mmc. Și există alte substanțe pe care le pot produce mai mult sau mai puțin "ușor".

Există cineva dispus să mă ghideze în direcția cea bună, în ceea ce privește echipamentul de care am nevoie (agitator magnetic etc.).

Și de unde pot obține substanțele ușor de livrat în Austria?

Ce echipament ar trebui să-mi procur, în special pentru alte extracții/sinteze?

Ar fi minunat dacă cineva este dispus un nou venit interesat cu puțină experiență pentru a dobândi cunoștințe și abilități!

Salutări 🙏 și mulțumesc în avans!!!
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
47
Points
18
Încă mai caut pe cineva care să-mi furnizeze produse chimice la scară mică la început.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Uneori pot fi cumpărate. Uneori pot fi separate din produsele chimice de uz casnic sau auto sau din decapanții de vopsea ect. Uneori trebuie doar să le sintetizați. 4mmc pare ușor doar pentru că poți obține 2-b-4-metilpropriofenona. În același mod, multe medicamente sunt ușor de fabricat. Dacă ar trebui să începeți cu acidul proprionic și să obțineți clorură de proproinil pentru a obține propriofenonă pentru a obține para-metilpropriofenonă pentru a obține 2-bromo-4- Me-propriofenonă, nu ați spune că este ușor.
Dacă
doriți ajutor va trebui să alegeți cel puțin ceea ce faceți și să faceți munca preliminară. Puteți mânca din mâna mea, dar nu vă voi da o sticlă
 

sweettooth

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 14, 2023
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
Este vorba mai mult despre echipamentul de care dispuneți pentru a produce orice este ușor dacă dispuneți de unul bun.
4-mmc și compușii similari sunt, în principiu, doar puțină reducere, gătire și extragere cu solvent nepolar, apoi cristalizare gata.
 
Top