Question Gdzie kupić próbki genów do przetestowania na sobie?

jvfuyfutfoytf87t

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Chcę zastosować na sobie terapię genową Crispr, ale strona Odin sprzedaje tylko zestawy do zabawy z bakteriami. Gdzie mogę kupić przydatne geny?
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Metodologie Crispr, choć użyteczne i bardzo proste w użyciu dla wtajemniczonych, są nadal bardzo złożone. Czy masz jakieś doświadczenie w biologii syntetycznej? Czy znasz różne elementy obecne w genie, które determinują intensywność i warunki jego ekspresji? Co wiesz o kodzie genetycznym, optymalizacji kodonów, projektowaniu primerów, klonowaniu i wektorach ekspresyjnych, strukturze kompleksu CRISPR-Cas9? To nie są przypadkowe słowa, to koncepcje, które trzeba w pełni opanować przed udaną transfekcją komórki ssaka, nie mówiąc już o własnej.

Aby uzyskać pożądany gen, musisz najpierw znaleźć jego sekwencję w bazie danych genów, co jest bardzo łatwe i dostępne online, a także odpowiedni promotor, wkleić te dwa elementy razem, a także startery PCR (z miejscami restrykcyjnymi do trawienia enzymami restrykcyjnymi) i wysłać to do niestandardowej firmy zajmującej się syntezą DNA. Jest ich wiele, niektóre są znacznie tańsze od innych.

W przeciwnym razie możesz kupić tylko nić promotora i uzyskać interesujący cię gen metodą PCR z naturalnego źródła lub kupić gen bezpośrednio, jeśli jest to powszechny gen, taki jak system lucyferazy (ale dlaczego miałbyś chcieć świecić w ciemności?).

Następnie możesz wstawić go do plazmidu CRISPR, a także odpowiednią nić prowadzącą, aby celować w określone miejsce w genomie.

Możesz wyszukać kanał youtube "the thought emporium", który przeprowadził taki eksperyment na sobie, ale PROSZĘ badać swój projekt przez CO NAJMNIEJ KILKA LAT, zanim go zrealizujesz.
 

jvfuyfutfoytf87t

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Dziękuję za odpowiedź. Nie mam jeszcze wiedzy, ale ostatnio dostałem wiele książek na temat genetyki i Crispr. Czy istnieje głębokie forum internetowe skupiające się na tych tematach? To było najbliższe, jakie udało mi się znaleźć.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Cóż, nic mi o tym nie wiadomo. Niestety nie mogę wysłać ci żadnych niepublicznych informacji bez doxowania siebie, ale jeśli zamierzasz zbadać to właściwie, śmiało i nie krępuj się wysłać mi PM tutaj w dowolnym momencie, jeśli masz pytania.
Jeśli chodzi o tego typu sprawy, to prawdopodobnie najlepszym miejscem jest czysta sieć, jestem prawie pewien, że na wszystkie twoje pytania odpowiedzieli już w taki czy inny sposób naukowcy. Jeszcze raz, jeśli masz więcej pytań, nie wahaj się wysłać mi PM!
 
Top