Question Jaki lek może sprawić, że będę dobrze spać?

lain

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 5, 2023
Messages
17
Solutions
1
Reaction score
6
Points
3
Jaki lek może sprawić, że będę dobrze spać?
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
203
Reaction score
206
Points
43
Odpowiedź zawsze będzie zależeć od powodu, dla którego potrzebujesz wystarczającej ilości snu. Poniżej znajduje się jednak przybliżona lista leków stosowanych w zaburzeniach snu.

Benzodiazepiny: Benzodiazepiny, takie jak diazepam (Valium) i temazepam (Restoril), wzmacniają działanie neuroprzekaźnika zwanego kwasem gamma-aminomasłowym (GABA). GABA pomaga hamować aktywność neuronów, powodując działanie uspokajające i wyciszające, które sprzyja zasypianiu.

Niebenzodiazepinowi agoniści receptora: Leki te, w tym zolpidem (Ambien) i eszopiklon (Lunesta), również wzmacniają działanie GABA, ale działają na określone receptory zwane receptorami GABA-A. Mają one podobne właściwości uspokajające do benzodiazepin, ale zwykle mają krótszy czas działania.

Agoniści melatoniny: Melatonina jest hormonem naturalnie wytwarzanym przez organizm w celu regulacji cyklu snu i czuwania. Leki takie jak ramelteon (Rozerem) naśladują działanie melatoniny i pomagają regulować wzorce snu, szczególnie u osób z zaburzeniami rytmu okołodobowego.

Antagoniści receptora oreksyny: Oreksyna jest neuroprzekaźnikiem zaangażowanym w promowanie czuwania. Leki takie jak suvoreksant (Belsomra) blokują działanie oreksyny, promując sen poprzez hamowanie szlaków pobudzających w mózgu.

Leki przeciwdepresyjne: Niektóre leki przeciwdepresyjne, takie jak trazodon (Desyrel) lub amitryptylina (Elavil), są czasami przepisywane poza wskazaniami ze względu na ich działanie uspokajające w leczeniu bezsenności. Leki te mogą działać poprzez wpływ na różne neuroprzekaźniki, w tym serotoninę i noradrenalinę, które mogą wpływać na wzorce snu.

Leki przeciwhistaminowe: Niektóre dostępne bez recepty środki nasenne zawierają leki przeciwhistaminowe, takie jak difenhydramina (Benadryl) lub bursztynian doksylaminy (Unisom). Leki te są stosowane głównie w leczeniu alergii, ale mogą również powodować senność, dzięki czemu są przydatne w krótkotrwałym wspomaganiu snu. Mogą one jednak prowadzić do resztkowej senności i upośledzenia funkcji poznawczych następnego dnia.

Barbiturany: Barbiturany, takie jak fenobarbital, mają długą historię stosowania jako środki uspokajająco-nasenne. Jednak ich stosowanie spadło ze względu na obawy dotyczące bezpieczeństwa i dostępność bezpieczniejszych alternatyw. Barbiturany działają na receptory GABA, wywołując działanie uspokajające, ale niosą ze sobą większe ryzyko przedawkowania i uzależnienia w porównaniu z innymi lekami nasennymi.

Suplementy ziołowe: Niektóre suplementy ziołowe są sprzedawane ze względu na ich potencjalne działanie nasenne. Przykłady obejmują korzeń waleriany, rumianek i lawendę. Chociaż niektóre osoby mogą uznać je za pomocne, dowody na ich skuteczność są ograniczone, a ich bezpieczeństwo i kontrola jakości mogą się różnić. Wskazane jest skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem ziołowych suplementów na sen.

Zalecałbym zacząć od tych ostatnich, a leki przeciwdepresyjne i barbiturany nie powinny być w ogóle stosowane jako tabletki nasenne. W trudnych sytuacjach związanych ze stosowaniem aktywatorów OUN można zwrócić uwagę na benzodiazepiny. Należy je jednak stosować nieregularnie i ściśle przestrzegając dawek.

Ważne jest, aby pamiętać, że chociaż tabletki nasenne mogą być skuteczne w krótkim okresie, są one ogólnie zalecane do tymczasowego stosowania. Długotrwałe lub nadmierne stosowanie tabletek nasennych może prowadzić do tolerancji, uzależnienia i innych działań niepożądanych (z wyjątkiem ziół).
 

Constantylious777

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 2, 2021
Messages
70
Reaction score
113
Points
33
Deals
54
Brałem tabletki nasenne przez długi czas = działają dobrze, ale później nie można zasnąć jak normalna osoba. Teraz nie biorę leków - tylko 15 mg melatoniny i jest to całkiem lepsze niż benzodiazepiny, które sprawiają, że jesteś jak zombie.

Dzięki
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Używam dość niskiej dawki THC. Tylko po to, by uniknąć senności. Działa świetnie.
Poza tym...melatonina.
 
  • Like
Reactions: T 3
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Jak lubisz spożywać THC na sen?

Zwykle palę, ale pewnego dnia pomyślałem, by wymieszać również przyjemnego drinka z jakimś płynnym THC
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Cóż, ponieważ jestem uzależniony od masła orzechowego/czekolady. Robię własne cukierki.
Po prostu wziąłem kilka foremek do cukierków ze sklepu. Rozdrabniam masło orzechowe (chipsy do produkcji cukierków)
i mieszam w moim gotowym oleju kokosowym canna. Produkt końcowy = małe batoniki lub misie.
Nie jem ich każdej nocy. Może kilka razy w tygodniu.
Robię też takie, które mają warstwę czekolady i orzechów. Następnie dodaję warstwę pokruszonych orzechów pekan lub ziemnych.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
O cholera :D Masz na to jakiś paragon, który mógłbyś mi wysłać? Ponieważ nie jem produktów spożywczych wytwarzanych przez innych, musiałbym to zrobić sam. :D :D
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Tak naprawdę nie mam oficjalnego przepisu, ale mogę go przedstawić.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Mógłbym pobrać jeden z sieci dla oleju kokosowego canna, ale chciałbym zobaczyć, czy dodasz do niego jakieś zwroty akcji.
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Raz lub dwa razy w roku przygotowuję olej kokosowy z dodatkiem Canna.
Dzięki temu mogę robić, co chcę. Przechowuję go w szczelnie zamkniętym słoiku. Tak jak po lewej stronie.
 

Attachments

  • MEIHPWGXrb.PNG
    MEIHPWGXrb.PNG
    1.1 MB · Views: 102

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Następnie kupuję te. Roztapiam je i powoli mieszam z olejem z konopi. Czasami jednocześnie roztapiam czekoladę i dodaję do niej olej z konopi. Dla czekolady. Używam po prostu podobnych chipsów czekoladowych, które są przeznaczone do produkcji cukierków. Myślę, że "przeznaczone do produkcji cukierków" jest ważne.
 

Attachments

  • YMOstf8Rgy.PNG
    YMOstf8Rgy.PNG
    240.5 KB · Views: 88

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Następnie wystarczy wlać go do moich form. Co widać na pierwszym obrazku po prawej. Jedna dla batonów i jedna dla niedźwiedzi.
Formę do niedźwiedzi kupiłem pierwotnie, aby spróbować zrobić żelki.
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Różni się to w zależności od tego, po jaki mg sięgam. Po prostu korzystam z kalkulatora. Nie jest on jednak precyzyjny.
Myślę, że każdy z nich to 10-12 mg na batonik.
Muszę się wylogować i iść do pracy, ale postaram się później opublikować bardziej szczegółowe informacje.
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Melatonina działała na mnie dobrze w przeszłości. Ale teraz ściśle spożywam 5-10 mg THC/CBD 1:0,5
około godziny przed snem. Nie wstaję już w środku nocy i śpię spokojnie 6-8 godzin.
 

Constantylious777

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 2, 2021
Messages
70
Reaction score
113
Points
33
Deals
54
Naprawdę chciałbym zjeść THC przed snem, ale mogę tylko CBD, ponieważ gdybym wziął THC przed użyciem samochodu, zostałbym skazany za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków. Tutaj jest do bani i można iść do więzienia tak samo jak za bycie pijanym.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Stara dobra marihuana :)

Uwielbiam Strawberry Short Cake Cali Weed Strain do spania, dosłownie smakuje jak truskawkowe kruche ciasto i uderza cię jak pociąg na pełnych obrotach :D
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
1 litr piwa i będziesz spać jak dziecko😌
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
dość szybko się nudzi, a piwo staje się jak woda :D :D
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
Should take hennesy)
Albo spróbować waleriany z szampanem)
Ale łatwo przedawkować, na koniec będziesz się czuł jak warzywo)
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Stary dobry Henny :D

Dla snu zostanę przy trawce, dla podniecenia zostanę przy kokainie... Jestem prostym człowiekiem. :D
 
Top