Question Używasz etanolu z płynu do dezynfekcji rąk?

sideofpills

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 31, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Czy do ekstrakcji pseudoefedryny z tabletek sudafed mógłbym zastąpić metanol znajdujący się w płynie niezamarzającym etanolem z płynu do dezynfekcji rąk (75% etanolu)? Czy dałoby to taki sam rezultat?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Metanol i etanol to nie to samo. Metanol można prawdopodobnie uzyskać z płynu do spryskiwaczy, płynu niezamarzającego lub płynu do czyszczenia hamulców
 

sideofpills

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 31, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Frit Buchner Próbowałem wyszukać lokalnie w Internecie płyn niezamarzający i płyn do spryskiwaczy z metanolem, ale nie podają, czy zawierają metanol, czy nie. Dlatego pytałem o środek do dezynfekcji rąk jako alternatywę, dzięki za wskazanie, że jestem początkującym chemikiem, muszę się wiele nauczyć, doceniam to. Wiem, że HEET Gas-Line Antifreeze działa, ale nie sprzedają go już w moim kraju.

Kiedy znajdę produkt z metanolem, będę musiał destylować ten płyn do spryskiwaczy, aby oddzielić metanol od innych chemikaliów, prawda? Jeszcze raz bardzo dziękuję za podwójne sprawdzenie.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Ogólnie rzecz biorąc, musiałbyś to wydestylować i poszukać MSDS, aby potwierdzić, jakie chemikalia są w czymś i jakie jest ich stężenie. Czasami można dostać rozcieńczalnik do farb, który jest czystym metanolem
 
Top