Question Pasta nie wytrąciła się, tylko zmieniła kolor na niebieski, co może być nie tak?

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
naczynie p2np , nabh4, cucl2 ---> olej

W weekend przeprowadziłem dwie syntezy. Postępowałem krok po kroku. Dzisiaj chciałem to wypróbować (aceton i kwas siarkowy). Po dodaniu kwasu siarkowego mieszanina zrobiła się niebieska i reakcja ustała. W czym może tkwić problem? Czy komuś przytrafiło się coś podobnego?
 

Attachments

  • p4IcZaBETo.jpg
    p4IcZaBETo.jpg
    3.5 MB · Views: 106
  • RgpZE1PFw7.jpg
    RgpZE1PFw7.jpg
    5 MB · Views: 87
  • 8dgFuH2lrX.jpg
    8dgFuH2lrX.jpg
    3.5 MB · Views: 81
  • jTbL1qYyED.jpg
    jTbL1qYyED.jpg
    4.8 MB · Views: 91

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Przykro mi, ale szczerze mówiąc nie mogę ci pomóc, to może być wiele różnych rzeczy, a wszystkie odczynniki i kroki powinny być jasno wyjaśnione, aby sprawdzić, czy popełniono jakiś błąd.
Jeśli chodzi o zdjęcia, nie widzę nic niebieskiego, ale byłoby to coś związanego z cucl2, ale nie jestem pewien.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Postępowałem zgodnie z opisem tutaj, obserwując dokładnie wszystko. Ipa odparowuje, wylewam mieszaninę z rotowapu, olej zaczyna zamarzać, następuje zmiana: nie ma zapachu alkoholu, ale będzie w stanie galaretowatym. Rozumiem, że wolna baza potrzebuje alkoholu do wytrącenia.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Nie spałem całą noc. Mój przyjaciel chciał zebrać 2 x 1 litr oleju, który nie zawierał IPA ani innych produktów alkoholowych. IPA został całkowicie odparowany (rotowap). Zrobiłem to tak, aby olej nie pachniał alkoholem. w obu przypadkach próbował wytrącić go bez alkoholu. użył tego: 2 litry acetonu, 1 kg kofeiny, około 50-100 ml kwasu oleinowego. jest jeszcze pół dawki warstwy organicznej 6 litrów. Ipa) mieszanina bazowa. weź z niej 1 litr i rozpocznij proces ekstrakcji. powinno zadziałać...... Później napiszę, co się stało.
 
Top