Question Kontrole graniczne z Polski do Niemiec?

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Zastanawiam się nad zamówieniem chemikaliów z Polski do Niemiec, ktoś ma doświadczenie z kontrolami granicznymi poprzez wysyłkę? Trochę się boję, że ktoś zadzwoni do moich drzwi.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Znam kogoś, kto zamawiał coś z Polski, to był naprawdę zły stealth i do tej pory nic się nie stało, oczywiście nie oznacza to, że nie jest teraz na jakiejś liście lub że wszystko przejdzie, więc bądź ostrożny
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Witam, z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nigdy nie było żadnych problemów.
 

sorcerer

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Aug 19, 2022
Messages
13
Reaction score
11
Points
3
Zamówiłem od @Constantylious777 i nie miałem żadnych problemów z władzami lub podobnymi. Paczka dotarła więcej niż dobrze zapakowana i już planuję kolejne zamówienie.

Nie można się z nim pomylić.

Usługa escrow @HEISENBERG jest również wysoce zalecana!
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Jeśli nie zamawiasz żadnych zastrzeżonych chemikaliów, nie mogą one dzwonić do Twoich drzwi.
Musisz uzyskać listę kontrolną substancji chemicznych dla Niemiec i sprawdzić, co znajduje się na liście zastrzeżonej kategorii 1 i kategorii 2.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Wiem, że tylko ich sprzedaż jest tutaj przestępstwem dla większości rzeczy. Kupowanie ich nie jest, ale zamawianie p2np jako przykład wygląda bardzo podejrzanie
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Jest to bardzo podejrzane, ale nadal legalne i nie przeznaczają budżetów na sprawdzanie osób zamawiających legalne odczynniki. Chyba że zamawia się kilka ton metrycznych, a nawet wtedy jest to możliwe.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Jeśli możesz wybrać firmę spedycyjną, skorzystaj z takiej, która działa w Polsce i w Twoim kraju. wtedy jesteś jeszcze bardziej bezpieczny.
 

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
59
Reaction score
33
Points
18
Wszystko zależy od zamawianego odczynnika. Za każdym razem, gdy zamawiam coś z innego kraju, wysyłam e-mail do urzędu celnego z pytaniem, czy dany odczynnik można importować legalnie, czy nie. Jeszcze jedno... nie próbuj działać w pełni ukradkiem, na przykład przyklejając taśmę klejącą na całej paczce i oznaczając ją CuRcUMa PoWdeR, ponieważ prawdopodobnie spowoduje to, że służby celne ją rozerwą... Mam w tym względzie wiele osobistych doświadczeń.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Cześć,

Wygląda na to, że istnieje wiele nieporozumień dotyczących sposobu obsługi celnej i dostarczania paczek przez linie krajowe.

Po pierwsze, jeśli korzystasz z usług kurierskich lub pocztowych, nie ma "Ta osoba ma doświadczenie", ponieważ wysyłanie paczek przez linie krajowe to nic innego jak hazard, KIEDYKOLWIEK!

JEDYNY WYJĄTEK dotyczy syndykatów, karteli i przesyłek osobistych!

Jak wspomniano wcześniej, jeśli wysyłasz paczkę między różnymi krajami, musisz sprawdzić różne klasyfikacje, wszystkie kraje w Europie mają je i mają zastosowanie do sprzętu, prekursorów, żywności, sprzętu itp. Możesz zadzwonić do urzędu celnego, aby dowiedzieć się, gdzie szukać i uzyskać tę listę.

Jeśli ktoś mówi ci, że wie, jak "ukryć" paczkę i gwarantuje, że paczka zostanie dostarczona, kłamie, KIEDYKOLWIEK!

Jest zbyt wiele szczegółów, aby się w nie zagłębiać, ale aby przedstawić to w bardzo uproszczonym przykładzie, oto jeden z nich. Między granicą Niemiec i Polski eksport z Polski do Niemiec w 2020 roku wyniósł 73,1 miliarda dolarów!

Weźmy teraz pod uwagę, że zgodnie z kontrolą celną nie sprawdza się nawet 0,1% całego eksportu / importu, więc w przypadku małej paczki lub koperty "złapanej" i losowo sprawdzonej szanse są astronomiczne, ale nadal prawdopodobne.

Podsumowując. Możesz wysyłać paczki za pomocą kurierów i usług pocztowych, ale zawsze istnieje szansa, że zostaną one sprawdzone, bez względu na to, kto je wysyła, nie ma "doświadczonych" usług dostarczania paczek, wszystko jest losowe.

Jeśli naprawdę chcesz być bezpieczny, NIE MA KONTROLI GRANICZNEJ między Niemcami a Polską na autostradzie Polska A6 > Niemcy 11 i Polska 10 > Niemcy 104.

Powodzenia
 
Top