Question Synteza P2NP

Zeus the chemist

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Próbowałem zsyntetyzować P2NP przy użyciu benzaldehydu i nitroetanu, z katalizatorem cykloheksyloaminowym. Refluksowałem przez 6 godzin i nic nie otrzymałem. Tylko żółta substancja podobna do oleju, która pali się po podpaleniu. Czy ktoś może mi pomóc?
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Jakiej temperatury użyłeś?
Czy dodano rozpuszczalnik?

GEPUpMmWo9
 

Zeus the chemist

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Instrukcja zakładała reluksowanie w temperaturze 60°C, ale nasz system nie mógł sobie z tym poradzić, więc temperatura wynosiła około 80°C. Z czasem osiągnęła 120°C. Używaliśmy płaszcza grzewczego, który nie ma ustawień do kontrolowania temperatury.
 
View previous replies…

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Konieczne jest dodanie alkoholu izopropylowego do masy reakcyjnej i podgrzanie jej do 50 stopni Celsjusza, a następnie umieszczenie w zamrażarce do momentu pojawienia się kryształów.
 

Zeus the chemist

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Dziękuję za odpowiedź. Czy reakcja przebiega w temperaturze 50°C? Czy powinienem ją refluksować przez 6 godzin w temperaturze 50°C?
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Można użyć łaźni olejowej lub wodnej o stałej temperaturze 60/80 stopni Celsjusza.
3 godziny, a następnie usunąć ciepło i poczekać, aż ostygnie. Zaleca się dodanie IPA w ilości dwukrotnie większej niż masa benzaldehydu
Umieścić w zamrażarce do krystalizacji
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Pokaż mi zdjęcie swojej masy reakcyjnej.
Czasami występują trudności z krystalizacją. Aby rozpocząć proces, konieczne jest schłodzenie w zamrażarce, a następnie dodanie ziarna P2NP jako wzbudzenia krystalizacji.
Czasami pomaga przelanie roztworu ze szklanki do szklanki w celu utlenienia.
 

Zeus the chemist

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Dziękuję za odpowiedź. To mój pierwszy raz, kiedy syntetyzuję P2NP. Nie mogłem zrobić zdjęcia. Również moja temperatura nie była odpowiednia, mój system nie mógł obsłużyć stałej temperatury 60 ° C. Temperatura wynosiła 80 ° C i wzrosła do 120 ° C. Stała temperatura wynosiła 120°C i nigdy nie wzrosła powyżej tej wartości. Czy możesz zasugerować lepszy sposób syntezy. Chętnie spróbuję, dopóki nie otrzymam odpowiedniego produktu.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Obejrzyj uważnie nasze filmy na temat syntezy P2NP
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/media/1-phenyl-2-nitropropene-synthesis.69/
 
Top