Question Destylacja nitrometanu

jzsmluka

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 26, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
W przeszłości przeprowadzałem wiele eksperymentów chemicznych, ale tym razem postanowiłem się przełamać i zamierzam zsyntetyzować MDMA. Mam pod ręką MDP-2-P i zdecydowałem się na redukcyjne aminowanie nitrometanem i HgCl2. Mogę kupić paliwo wyścigowe nitrometanu, ale jego czystość wynosi tylko 50%. Jak destylować/ekstrahować nitrometan z paliwa?
Dzięki za pomoc!
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Wielokrotnie destylowałem nitrometan. Zakładam, że paliwo jest oparte na metanolu. Możesz uciec od prostej destylacji, ale wydajność będzie niższa / będzie zawierała więcej metanolu. Zalecałbym destylację frakcyjną, ponieważ trwa ona dłużej, ale pozwala całkowicie oddzielić frakcje. Używam kolumny o średnicy 40 cm i doskonale spełnia ona swoje zadanie. Zacznij od niskiej temperatury, aby metanol zaczął się przedostawać. Kontynuuj, aż metanol przestanie się pojawiać. Następnie zwiększ temperaturę. Odrzuć pierwszy kawałek, który się pojawi, ponieważ nadal zawiera trochę metanolu. Paliwa zwykle nie zawierają wody, ale upewnij się, że sprzęt jest wysuszony, aby nie wprowadzać wody, ponieważ nie można jej usunąć przez destylację. Nie przegrzewaj paliwa, jeśli będzie zbyt gorące, ulegnie rozkładowi. Wytworzy się tlenek azotu i inne bzdury. Ogólnie rzecz biorąc, dość prosty i dobrze się zachowuje, a azeotrop jest łatwy do oddzielenia.
 
Top