Question Potrzebujesz pomocy

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
"Planuję użyć podchlorynu wapnia i etanolu do produkcji chloroformu. Czy mógłbyś doradzić, czy mogę po prostu wymieszać je w stosunku 1:1, czy też są jakieś inne środki ostrożności? Nie mogłem znaleźć odpowiedniej instrukcji obsługi w Internecie. Czy mógłbyś uprzejmie poprowadzić mnie przez ten proces lub wskazać jakieś szczególne środki ostrożności?"
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
370
Reaction score
181
Points
43
MbvCWHVnZY
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
W moim kraju nie mogę kupić acetonu i toluenu, dlatego rozważam wytwarzanie chloroformu jako alternatywnego rozpuszczalnika niepolarnego. Chloroform jest zwykle wytwarzany przy użyciu acetonu, ale ponieważ nie mam dostępu do acetonu, zastanawiam się, czy mogę zamiast niego użyć etanolu i podchlorynu wapnia. Czy do produkcji chloroformu można użyć etanolu i podchlorynu wapnia?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
370
Reaction score
181
Points
43
Może zmywacz do paznokci...! Albo utlenianie izopropanolu, nigdy nie próbowałem, widziałem tylko referencje.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Nazywa się to reakcją haloformową i YouTube jest wiarygodnym źródłem. Jedynym niebezpieczeństwem jest silny efekt egzotermiczny, który ogranicza działania do małej skali. Należy więc próbować w rozsądnych partiach, aby nie doprowadzić do utraty kontroli nad ciepłem.
 
Top